Blog > Komentarze do wpisu

Książka "Decoupage" Maggie Pryce

******/******

decoupage Maggie Pryce recenzja

Od kilku tygodni jestem posiadaczką książki Decoupage autorki Maggie Pryce i chciałam się podzielić moimi wrażeniami.
Na książkę najpierw natknęłam się gdzieś w internecie. Potem pobieżnie przeglądnęłam w Empiku.
Książka na pierwszy rzut oka wygląda bardzo interesująco: dużo kolorowych ilustracji i zdjęć, gdy się jednak przyjrzeć treści i projektom sprawa wygląda inaczej.

Z całej książki najciekawszy jest opis historii decoupage z kilkoma ciekawym zdjęciami. Następnie jest galeria autorki z kilkoma propozycjami prac w stylu krzykliwego i specyficznego anglo-amerykańskiego decoupage, które po przedstawieniu materiałów i narzędzi powtarza w dalszej części książki krok po kroku w podobnych projektach.

Dla osób początkujących książka jest zagmatwana. Jest tu zbyt dużo niepotrzebnych informacji i nowy decoupażysta może stracić chęci już na samym początku swojej pracy. Po co mu przy starcie takie terminy jak: szelak? Zastanawiają terminy typu klej PVA, czy klejonka na bazie wody.
Swoją drogą tłumaczowi książki przydałaby się solidna konsultacja z doświadczonym decoupażystą.
Z kolei dla osób zaznajomionych już z decoupage, pomijając okropne słownictwo, w oczy rażą nieciekawe pomysły na udekorowanie przedmiotów i powielanie jednej techniki przy kilku projektach. W ogóle po przejrzeniu książki ma się wrażenie, że autorka minięła się z tytułem, albo opanowała tylko jedną technikę. Powinna nadać swojej książce tytuł "Decoupage z Zastosowaniem Print Room". Większość projektów to projekty z zastosowaniem motywu biało-czarnego, wtykanego dosłownie wszędzie, który niekoniecznie musi się podobać.
Nie ma słowa o wykańczaniu prac farbami, czy tzw. domalowywaniu tła. Większość gotowych prac wygląda jak przedmioty z przyklejonymi wycinankami, może z wyjątkiem printroomowego stolika do gry w szachy i ekranu kominkowego, którego pomysł jest naprawdę ciekawy.
Ze wszystkich projektów jednak zdecydowanie "wyróżnia się" popaćkana niebieską farbą taca z truskawkami. To dla mnie przykład na to, jak łatwo można przeliczyć się jako twórca z dobrymi pomysłami. Przy oglądaniu tej dekoracji nasunęła mi się taka myśl, że może z braku czasu ten projekt nie wykonała autorka, tylko jej początkujący pomocnik?

 

Podsumowując, książka nie podoba mi się przede wszystkim ze względu na nie dostosowanie do naszych polskich realiów i "ciężkie" słownictwo.
Po drugie nie do końca przemyślane koncepcje na projekty, albo mówiąc wprost mała kreatywność.


Książkę polecam dobrze obejrzeć w księgarni ze dwa razy i zastanowić się czy warto ją kupić za ok. 30 zł.


Książka zwiodła mnie pozorną zawartością i dlatego, choć są ładne fotografie, daję jej tylko 2 punkty w skali sześciostopniowej

poniedziałek, 07 stycznia 2008, magicznaoctava

Polecane wpisy

  • Jak zrobić wianki - Książka

    Jakiś czas temu nabyłam książkę o stroikach - wiankach. Bardzo lubię okrągłe kształty, dlatego wianki darzę szczególną sympatią. ***** * /****** Autor: Ed Smit

  • Decoupage na Szkle -nowa pozycja

    ***** * /******   Będąc w niedzielę na targach książki dokonałam zakupu nowej pozycji wydawnictwa RM autorki Marisy Lupato "Decoupage Na Szkle" J

  • Stamperia "Crackle Nowe Pomysły"

    ***** * /****** Chciałam krótko przedstawić pozycję z serii książek Stamperii pt: "Crackle Nowe Pomysły" W książce szczegółowo omówione zostały 4 rod

Komentarze
Gość: Ania, 87.239.194.*
2010/07/23 11:06:08
Niestety kupiłam tę książkę. I sprawdziło się to co napisałaś. Jestem początkująca, już na wstępie zraziłam się do decoupage... Z całej książki, tylko dwa lub trzy pomysły autorki mi się podobały... Na szczęście istnieją strony internetowe, takie jak Twoja, na których można się wiele nauczyć :)
Pozdrawiam!
-
2011/09/08 15:57:22
to w takim razie jakie książki polecacie? dla początkujących, które prosto i rzeczowo omawiają podstawowe techniki.?
napisz do asket
Linki Sponsorowane

Zobacz progam w TV o mnie/Watch TV about mePrzyłącz się na PINTEREST
Follow Me on Pinterest

strona Asket

Linki Sponsorowane