piątek, 16 września 2016

24-29 września odbędzie się całkowite 6 dniowe szkolenie z dekorowania ozdób choinkowych : Szkoła Decoupage - Christmas Edition - Wydanie Świątecznie.

Osoby, które są zainteresowane odbyciem szkolenia, ale w trybie weekendowym informuję, że jest taka możliwość. To samo szkolenie odbędzie się także przez 3 weekendy:

I weekend: 24-25 września, II weekend: 22-23 października, III weekend:5-6 listopada.

UWAGA! Osoby, które zapisują się na cały 6 dniowy tryb mogą mieć inny plan i dekorować przedmioty w różne dni niezależnie od pojedynczych kursów wg planu. W całości wykonują 18 przedmiotów.

Jako pojedyncze kursu jednodniowe wszystkie zajęcia odbywają się cały dzień od godz. 11.00 do 17.30 i każdy kurs kosztuje 280 zł poza ostatnim dniem. W czwartek oraz 6 listopada ustaliłam dwa osobne kursy, które są krótkie, bo trwają po 3 godz każdy(1. g.10.00-12.30 i 2. g.12.30-15.00)  i można się zapisać osobno na każdy.

 

Na zajęcia można się zapisać najlepiej tel. 508 26 26 32 lub mailem asket@tlen.pl

Sobota: 24 września 
1. Bombka z separatorem i okienkiem wypełniona śniegiem 12.cm


2. Bombka z cieniowaniem na opak dekorowana od środka  12cm

bombka z cieniowaniem

bombka z cieniowaniem


3. Bombka pokryta lodem z przezroczystymi gwiazdkami oraz papierem ryżowym


Niedziela 25 września 
1. Płaską bombkę z zegarem, reliefem i złoceniami, 


2. Bombkę Ze starymi srebrzeniami z mikrokulkami w technice na opak,


3. Bombkę dwuelementową z pleksi w technice 3d scrap z fantazyjnym efektem starego metalu.


Poniedziałek 26 września i 22 października
1. Bombkę medalion udekorowaną od środka jak kieszonkowy zegarek z efektem masy perłowej, mikrokulkami, brokatem i perełkakami.

bombki z damą barokowe2. Bombkę medalion w stylu retro-angels z pastą pękającą

aniołki retro


3. Bombkę z crackle udekorowaną na opak.

bombka z crackle

Wtorek 27września i 23 października
1.Barokowa szyszka z reliefami oraz mikrokulkami


2.Bombka wklęsła wykonana z kulistej w wypełnieniem strukturalnym oraz efektem cukru


3.Bombka płaska z transferem po obu stronach oraz pastą strukturalną metaliczną ferro


Środa 28 września i 5 listopada
1.Wielka 20cm Bombka medalion z malowaną ręcznie poisentią

bomba z poisentia

Marta z bombką 2016

2.Zaśnieżona latarnia w technice trójwymiarowego decopage 3D


3.Bombka szyszka lub żołądź - z owalnej bombki z plexi na bazie masy ceramicznej

bombka szyszka

Czwartek 29 września lub 6 listopada
1. Bajeczny Lampion Świąteczny z dużego kulistego kieliszka godz. 10.00-12.30 cena 180 zł


2. Bombka z dekoracją zaśnieżonej wioski Świat Zamknięty w Kuli godz. 12.30-15.00 180 zł

Poniżej krótki filmik z relacji tych warsztatów z zeszłego roku.

Jeżeli ma ktoś ochotę to można się zapisać pod nr. tel. 508 26 26 32 lub na maila - obok.

 

czwartek, 15 września 2016

Przychodzi taki czas w życiu, że aby pójść do przodu i dalej się rozwijać trzeba coś radykalnie zmienić. 

Niniejszym ogłaszam, że moje życie i pracownia przy ul. Puławskiej 103 powoli dobiega końca.

Wszyscy moi kursanci przez ostatni rok mieli okazję obserwować moje zmagania z poszukiwaniem nowego lokum na moje nowe życie, a także na miejsce dla nowej pracowni, bowiem te dwie dziedziny mojego życia są jak u niewielu prawie jednym.

Od kilku lat moja pracownia zaczęła "pękać w szwach", zaczęło brakować miejsca na moje nowe pomysły, prowadzenie sklepu internetowego, w pewnym momencie miałam wrażenie, że drepczę w miejscu. Zatem od zeszłego roku zaczęłam rozmyślać o zmianie miejsca na dom i pracownię.

Brak wpisów na blogu, mniej zajęć w kalendarzu szkoleń oraz rzadkie zaglądanie na moje strony i odpisywanie na maile było nie bez przyczyny. Większość czasu niestety pochłaniało mnie poszukiwanie nowego domu a już potem, załatwianie niezliczonej ilości formalności. Przyjeżdżając do domu najczęściej jestem tak zmęczona, że nawet nie mam siły włączyć komputera. Musicie mi to wybaczyć. Na pewno już w niedługim czasie to się radykalnie zmieni.

Tak się w tym roku składa że mijają mi dwie okrągłe rocznice: 10 lat prowadzenia otwartej pracowni- szkoły ze szkoleniami artystycznymi, natomiast 1 listopada minie 15 lat jak zamieszkałam w Warszawie. I właśnie od 1 listopada nowe miejsce mojego domu i pracowni także się zmieni.

Nowa pracownia będzie miała miejsce na granicy Warszawy z Białołęką, czyli w innym miejscu niż dotychczas. Osoby przyjeżdżające spoza Warszawy będą miały autobus odjeżdżający z spod metra, a także możliwość noclegów nieopodal.

O szczegółach napiszę wkrótce.

Natomiast przez wrzesień i październik pracownia jako sklep będzie tylko czynna na telefon 508 26 26 32, ponieważ bardzo dużo czasu spędzam na urządzaniu nowego domu, a czas goni.

 Poniżej kolekcja nowych papierów na Boże Narodzenie, można już zamawiać internetowo,

Natomiast w dniach: 24-29 września odbędzie się 6 dniowy kurs Bombkowy "Szkoła Decoupage _ Wydanie Świąteczne" -  na które można się jeszcze zapisać (tel. 508 26 26 32). Jutro podam poszczególne warsztaty w poszczególne dni, gdyby ktoś chciał skorzystać z pojedynczego kursu. Warto jednak wybrać się na całość bo robimy bardzo różnymi technikami aż 18 przedmiotów świątecznych. No i jest to ostatnia okazja, aby wybrać się na Puławską :)

W najbliższy weekend odbędzie się także II etap SZkoły Decoupage w trybie weekendowym.

17.09 w sobotę będziemy poznawać technikę DECOUPAGE PRINT ROOM - wykonamy 2 prace

18.09 w niedzielę będziemy poznawać technikę DECOUPAGE z TEchniką Decorative PAINTING - wykonamy 2 prace

Na każdy kurs można się także zapisać na pojedynczy dzień - koszt 1 kursu to 280 zł

**********************

Z nowych papierów na rok 2016 jako jeden z głównych motywów zrobiłam świąteczne drzwi, okna i domki, jest też kilka papierów z zaśnieżoną wioską, mój faworyt - świąteczne latarenki oraz damy retro. Mam nadzieję, że się Wam spodobają.

Nowa Kolekcja papierów ASKET z serii BN i kartonów K na Boże Narodzenie 2016

Warunki zakupu papierów przez internet oraz kolekcja jest tutaj

Papiery można kupić bezpośrednio w pracowni lub przez internet tutaj

Nowa kolekcja A.D. 2016

papier do decoupage, papier klasyczny, papier Asketpapier do decoupage, papier klasyczny, papier Asketpapier do decoupage, papier klasyczny, papier Asketpapier do decoupage, papier klasyczny, papier Asketpapier do decoupage, papier klasyczny, papier Asketpapier do decoupage, papier klasyczny, papier Asketpapier do decoupage, papier klasyczny, papier Asketpapier do decoupage, papier klasyczny, papier Asketpapier do decoupage, papier klasyczny, papier Asketpapier do decoupage, papier klasyczny, papier Asketpapier do decoupage, papier klasyczny, papier Asketpapier do decoupage, papier klasyczny, papier Asketpapier do decoupage, papier klasyczny, papier Asketpapier do decoupage, papier klasyczny, papier Asketpapier do decoupage, papier klasyczny, papier Asketpapier do decoupage, papier klasyczny, papier Asketpapier do decoupage, papier klasyczny, papier Asketpapier do decoupage, papier klasyczny, papier Asketpapier do decoupage, papier klasyczny, papier Asketpapier do decoupage, papier klasyczny, papier Asketpapier do decoupage, papier klasyczny, papier Asket

Na stałe wypadają z kolekcji BN oraz K papier o nr BN/K031s a BN/K031 oraz BN/K032 zostały zmienione

 

Wszystkie kolekcje papierów:

KOLEKCJA BN  BN2  KOLEKCJA W

KOLEKCJA ED ED2 ED3 KOLEKCJA K K2 Zakup przez internet - warunki dostawy papierówPozdrawiam serdecznie

Asket

shabby chic - choinka w bladych różachpiątek, 12 sierpnia 2016

Tak jak pisałam w poprzednim poście w najbliższą niedzielę 14 sierpnia zapraszam na warsztaty mebelkowo-decoupagowe z cieniowaniem i bieleniem. Będzie można zrobić do wyboru stolik śniadaniowy, stołek lub szafkę na kluczę technikami podanymi w opisie.

A tutaj kilka prac uczniów z poprzednich warsztatów:

bielony stolik na kawę do łóżka

Na warsztacie oprócz bielenia farbą oraz techniki decoupage klasycznego będziemy przede wszystkim ćwiczyć trudną sztukę domalowywania wielokolorowych cieni.

bielony stolik decoupage dekupaż

bielony stołek ryczka

bielony stolik na kawę do łóżka

Na warsztaty można się zapisać pod tel. 508 26 26 32.

warsztaty meblowo decoupageowe

W sobotę natomiast 13 sierpnia zapraszam na warsztaty postarzania mebli I stopień - Shabby Chic - Stary Szyk. Także można się jeszcze zapisać

Pozdrawiam serdecznie i życzę Wam miłego weekendu

Asket

wtorek, 09 sierpnia 2016

Witam,

z ważnych powodów osobistych musiałam niestety zrezygnować z pisania przez chwilę bloga, za co przepraszam. Wiem, że wiele osób czeka na nowe wpisy i paczki od 28 lipca, proszę jeszcze o chwilę cierpliwości.

Z powodów o których napiszę już wkrótce w tym roku pracownia nie będzie miała tradycyjnego urlopu i zajęcia głównie w weekendy się odbywają.cieniowania na meblach decoupage

W najbliższą sobotę 13 sierpnia, godz. 11-17.30 odbędzie się kurs meblowy SHABBY CHIC STARY SZYK Cz.I na którym wykonamy dwie prace stołek i tacę z nóżkami różnymi technikami postarzając drewniane mebelki, natomiast w niedzielę 14 sierpnia, godz. 11-17.30 odbędzie się warsztat decoupage i bielony stolik z cieniowaniami pittorico, Kto chce może się zapisać tel. 508 26 26 32

poniedziałek, 11 lipca 2016

W najbliższą środę odbędzie się warsztat z letnią konewką - czyli ocynkiem z pastami strukturalnymi oraz techniką decoupage 3D. Jeżeli ktoś chciałby do nas dołączyć od godz. 11.00, to zapraszam tel. 508 26 26 32. Poniżej krótka foto relacja z jednego z poprzednich kursów. Na zdjęciach wypukłości 3d niestety nie widać.

 konewka z lawendą w technice 3d

 konewka z lawendą w technice 3d

 konewka z lawendą w technice 3dNiebawem pokażę także piękne butelki na oliwę, z jednego z warsztatów: poniżej zajawka:

butelka wykonana w technice dekupaż 3d

***************

Lato w pełni, a ja ogłaszam letnią promocję na 2,5 godzinny film Pasja Decoupage cz.II, który można kupić przez internet Warsztaty z Asket. Poniżej zajawka filmu z Youtube.

Dotychczasowa cena płyty, to 75 zł plus koszty przesyłki 8,50 zł

Tylko do 31 lipca płytę z kursem DVD można będzie zakupić

w cenie promocyjnej:
45 zł plus koszty przesyłki 8,50 zł (razem 53,50)

jak zrobić decoupage film na płycie

Na filmie (oraz poniżej na zdjęciu te przedmioty) szczegółowo omawiam i dekoruję 4 przedmioty, każdy zupełnie inną techniką. Poniżej trailer tego filmu, na którym widać jak wyglądają przedmioty które dekoruję:

kurs na filmie decoupage

Film zawiera tutorial czyli instruktaż krok po kroku dużego, okrągłego zegara w technice decoupage klasycznego, Szkatułkę w technice decoupage mozaikowego, Dzbanek emaliowany z efektem starego zardzewiałego metalu oraz duże jajo ceramiczne ze strukturą i 3D.

Jak można zakupić film, albo oba filmy?(także Pasja Decoupage cz.I -z podstaw techniki decoupage)

tutaj info o obu filmach

 1. Przychodząc bezpośrednio do pracowni -w okresie letnim trzeba umówić się telefonicznie 508 26 26 32

2. Zamawiając przez e-mail (asket@tlen.pl)  lub telefonicznie (508 26 26 32), w obu przypadkach należy podać swoje dane adresowe do wysyłki wraz z imieniem i nazwiskiem oraz następnie dokonać wpłaty odpowiedniej kwoty na konto podane poniżej:

 

Film cz.I - 40 zł + 8,5zł koszty przesyłki (razem 48,50zł). W tytule przelewu proszę wpisać słowo: film I + swoje nazwisko

 
Film cz.II - 75  do 31 lipca b.r. 45 zł+ 8,5zł koszty przesyłki (razem 53,50zł). W tytule przelewu proszę wpisać słowo: film II + swoje nazwisko

Uwaga! przy zakupie obu filmów cz.I i cz.II za przesyłkę zapłacimy tylko raz 8,50,- (razem za oba filmy 93,50 zł)

Wysyłam także za granicę w obrębie Unii Europejskiej koszty wysyłki wynoszą 25 zł (zamiast 8,50)

 

W obu przypadkach należy w e-mailu lub smsie podać swoje dane adresowe do wysyłki wraz z imieniem i nazwiskiem oraz następnie dokonać wpłaty odpowiedniej kwoty na konto podane poniżej:

UWAGA! W tytule przelewu proszę wpisać słowo: film2 + swoje nazwisko

Nr konta do wpłaty:

mbank, nr konta:
80 1140 2004 0000 3702 3886 1080
Adres do konta: Art Szkoła Asket, ul. Puławska 103/5, 02-595 WarszawaPozdrawiam serdecznie
Asket

piątek, 08 lipca 2016

Poniżej relacja z poprzedniego kursu z tej techniki, który odbędzie się w najbliższy poniedziałek, czyli Kurs Decoupage z Technikami Malarskimi Decorative Painting. Jeżeli ktoś z Was ma ochotę, to można się na niego zapisać tel. 508 26 26 32

decotative painting i decoupage

Kurs bardzo pomaga osobom, które słabo czują się w temacie kompozycji, ułatwia zrozumienie łączenia kolorów oraz wielu wzorów w jedną całość. Do tego w prosty sposób uczy, jak malować różne drobne wzorki.

Na serduszkach poniżej nie zastosowano ani jednego motywu decoupage, wszystko zostało ręcznie namalowane przez kursantki.

decotative painting i decoupage

decotative painting i decoupage

decotative painting i decoupage

Agnieszka poniżej w trakcie swojej twórczej pracy. Niestety nie zdążyłam zrobić zdjęć jej segregatora. Tak jej się spodobała praca robienia malowanych patchworków, że dorobiła do kompletu chustecznik i zrobiła zdjęcia obu pięknych prac, przez co mogę je Wam pokazać.

decotative painting i decoupage

decoupage na segregatorze

decoupage na chustecznikudecotative painting i decoupage

Na ogół na kursie zdobimy dwie prace, jedną większą, drugą mniejszą. Na kursie w najbliższy poniedziałek zrobimy sobie właśnie taki segregator, ale kolorystyka i motywy są dowolne.

decotative painting i decoupage

decoupage na segregatorze

decoupage na segregatorze

W środę natomiast będziemy dekorować decoupage 3D, ale o tym już niebawem...

pozdrawiam serdecznie

Asket

P.S. W najbliższy weekend odbędzie się kurs malowania i postarzania mebli Shabby Chic Stary Szyk (w sobotę cz.I czyli bejcowanie i bielenie, technika shabby chic i wielokolorowe przecierki na meblach), a w niedzielę cz.II - czyli malowanie imitacji drewna oraz drewnianych dech, odlewy gipsowe, postarzanie mebli woskiem oraz bielenie woskiem i techniki szablonów, także można się jeszcze zgłosić.

beatka na kursie

wtorek, 05 lipca 2016

Od 1 lipca do końca sierpnia sklep pracowni będzie zamknięty we wtorki i czwartki. Pracownia jednak nadal jest czynna i można umówić się na zakupy na telefon: 508 26 26 32

Przez prawie cały lipiec w pracowni przy Puławskiej cały czas będą odbywały się kursy i warsztaty, więc jeżeli ktoś będzie chciał zrobić szybkie zakupy, to proszę zadzwonić i umówić się do sklepu.

Wszystkie kursy odbywają się w godz. 11.00-17.30

W najbliższy weekend odbędą się warsztaty malowania i bielenia mebli SHABBY CHIC STARY SZYK I - w sobotę oraz II w niedzielę.

Na lipiec terminarz jest już od kilku dni uzupełniony tutaj: TERMINARZ WAKACYJNYCH KURSÓW

Na poniedziałek - 11.07 zaplanowałam świetny temat kursu: decoupage i malowanie decorative painting - jutro pokażę jakie fajne segregatory zrobiły dziewczyny na jednym z poprzednich kursów.

OPISY WARSZTATÓW i KURSÓW są pod linkiem tutaj

12 lipca - to Decoupage i PRINT ROOM - czyli wiktorańskie motywy w nowoczesnym wydaniu

13 lipca - Konewka w technice decoupage 3 D i pasty strukturalne

14 lipca - Decoupage 3 D sospeso

15 lipca - Deocupage mozaikowy

16 lipca - Decoupage na materiale i świecy (ten kurs jest krótszy do godz. 16.00)

17 lipca w niedzielę odbędzie się kurs podstawowy decoupage klasyczny

19 -21 lipca - seminarium z manekinem naturalnej wielkości rozmiar 38

22 lipca - Obraz collage z kwiatem botanicznym w stylu VINTAGE

23 lipca - Bomboniera/lub wazon z efektem marmuru i brązu

24 lipca - Lampa zrobiona z butelki z efektem metalu (ten kurs jest krótszy do godz. 16.00)

30 lipca w sobotę odbędą się warsztaty SHABBY CHIC FARBY KREDOWE

31 lipca decoupage malarski i cieniowania

Na wszystkie kursy można się zapisać pod tel. 508 26 26 32

Poniżej kilka bombonier zrobionych na jedynych w poprzednich kursów.

wazon udekorowany ręcznie z przykrywką

Papiery, które panie wybrały do dekoracji bombonier z kolekcji Asket ED to numery: 027, 009, 118

malowany efekt brązu

Ten kurs odbędzie się w sobotę 23 lipcamalowany efekt brązumalowany efekt brązuMyślałam, że spotkanie uda mi się zrobić dzisiaj we wtorek, ale niestety załatwianie wielu spraw urzędowych i zdrowotnych spowodowało, że muszę odłożyć je na późniejszy termin, jeżeli nie to września. Mam nadzieję, że spędzanie swoje wakacje miło i przyjemnie.

U mnie niestety sporo pracy.

Pozdrawiam serdecznie i życzę wam uśmiechu w pracowity wtorek.

Asket

wtorek, 21 czerwca 2016

Na jednym z ostatnich warsztatów z cieniowaniami zrobiłam taką oto małą tackę:

mała tacka

mała tacka

Powstał nowy papier, właściwie kilka wzorów na bazie papieru ED 179 ale, z trochę inną kolorystyką:

papier do decoupage, papier klasyczny, papier Asket

papier do decoupage, papier klasyczny, papier Asket

papier do decoupage, papier klasyczny, papier Asketpapier do decoupage, papier klasyczny, papier Asket

P.S.

Przypominam także o trwającej promocji na wszystkie papiery z serii Asket collection TUTAJ

Pozdrawiam Asket

piątek, 17 czerwca 2016

Tak, jak wspomniałam, dzisiaj poniżej przedstawiam całkowity plan na poszczególne dni szkolenia Szkoła Decoupage - edycja świąteczna - Boże Narodzenie.Odbędzie się 25-30 czerwca. Można się zapisać pod tel. 508 26 26 32.

Wszystkie zajęcia odbywają się cały dzień od godz. 11.00 do 17.30 i każdy kurs kosztuje 280 zł poza ostatnim dniem. W czwartek ustaliłam dwa osobne kursy, które są krótkie, bo trwają po 3 godz każdy(1. g.10.00-12.30 i 2. g.12.30-15.00)  i można się zapisać osobno na każdy.

Sobota: 25 czerwca
1. Bombka z separatorem i okienkiem wypełniona śniegiem 12.cm


2. Bombka z decoupage klasycznym z motywami wpisanymi koło i reliefem 12cm


3. Bombka pokryta lodem z przezroczystymi gwiazdkami oraz papierem ryżowym


Niedziela 26 czerwca Złocenia/srebrzenia
1. Płaską bombkę z zegarem, reliefem i złoceniami, 


2. Bombkę Ze starymi srebrzeniami z mikrokulkami w technice na opak,


3. Bombkę dwuelementową z pleksi w technice 3d scrap z fantazyjnym efektem starego metalu.


Poniedziałek 27 czerwca
1. Bombkę medalion udekorowaną od środka jak kieszonkowy zegarek z efektem masy perłowej, mikrokulkami, brokatem i perełkakami.

2. Bombkę medalion w stylu retro-angels z pastą pękającą


3. Bombkę z crackle oraz z reliefem wklęsłym w tym kolorowane złocenia colorinki.

bombki colorinki
Wtorek 28 czerwca
1.Barokowa kropla 18 cm z reliefami oraz mikrokulkami


2.Bombka wklęsła wykonana z kulistej w wypełnieniem strukturalnym oraz efekem cukru


3.Bombka płaska z transferem po obu stronach oraz pastą strukturalną metaliczną ferro


Środa 29 czerwca
1.Wielka 20cm Bombka medalion z malowaną ręcznie poisentią


2.Zaśnieżona latarnia w technice trójwymiarowego decopage 3D


3.Bombka szyszka lub żołądź - z owalnej bombki z plexi na bazie masy ceramicznej
Czwartek 30 czerwca
1. Bajeczny Lampion Świąteczny z dużego kulistego kieliszka godz. 10.00-12.30 cena 180 zł


2. Bombka z dekoracją zaśnieżonej wioski Świat Zamknięty w Kuli godz. 12.30-15.00 180 zł

Poniżej krótki filmik z relacji tych warsztatów z zeszłego roku.

Jeżeli ma ktoś ochotę to można się zapisać pod nr. tel. 508 26 26 32 lub na maila - obok.

P.S.

P.S. Przypominam także o trwającej promocji na wszystkie papiery z serii Asket collection TUTAJ

czwartek, 16 czerwca 2016

Niestety nie udało mi się dzisiaj uzupełnić poszczególnych kursów z wydania świątecznego Szkoły Decoupage, co mam nadzieję zrobię dzisiaj (czyli w czwartek).

Wiele lat już minęło odkąd prowadzę tego bloga oraz pracownię i wiele pięknych prac robionych na kursach i warsztatach przeminęło nie pojawiwszy się tutaj. Czasami zdarza się, że robię dużo zdjęć z kursów, ale z braku czasu nie umieszczam ich na blogu. Czasami zdjęcia robione pośpiesznie na koniec zajęć niestety nie są dobrej jakości i wtedy także rezygnuję z publikacji. Czasami zdarza się też, że zdjęcia już dawno są "obrobione" czyli odpowiednio zmniejszone do formatu bloga ze wstawionym logo, ale z jakiegoś powodu ich jeszcze nie pokazałam.

Poniżej więc kilka takich zegarów zrobionych przez uczennice już kilka lat temu. Tematem przewodnim kursu był zegar retro z pocztówkami dziewczynek. Zobaczmy jak wyglądają te prace:

Zegary retro - girls

zegar decoupage retro

zegar decoupage retro

zegar decoupage retrozegar decoupage retrozegar decoupage retrozegar decoupage retro

Zegary są wykonane z różnych papierów klasycznych, ale poniżej przedstawiam wam papiery Asket, które mogą być inspiracją do Waszych zegarów.

papier retro girls

papier retro girls

papier retro girlspapier retro girlspapier retro girlspapier retro girlsP.S. Przypominam także o trwającej promocji na wszystkie papiery z serii Asket collection TUTAJ

pozdrawiam serdecznie i życzę Wam miłego czwartku :)

 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 132
Archiwum
Tagi
napisz do asket
Linki Sponsorowane

Zobacz progam w TV o mnie/Watch TV about mePrzyłącz się na PINTEREST
Follow Me on Pinterestkula
strona Asket

Linki Sponsorowane