poniedziałek, 20 kwietnia 2015

Ostatnio mało robię dekoracji poza świątecznymi jajkami i bombkami, ale przy okazji robienia tegorocznych jajek pokusiłam się o ozdobienie starego emaliowanego czajniczka,

emaliowany czajnik - dzbanek do dekoracji decoupage

który stał już kilka lat na mojej półce "rzeczy do dekoracji na później" (czyt. na św. Nigdy). Chociaż on doczekał się finalnej odsłony.

Powyżej czajniczek tuż przed, zanim zabrałam się za jego dokładne "sfatygowanie", bowiem postanowiłam udekorować go na bardzo staro czyli w stylu "vintage"

Motywy z ptaszkami i gniazdkami do decoupage

Tutaj znowu pokusiłam się o motywy ptaszkowo-gniazdkowe z mojego ostatniego papieru do wiosennych dekoracji, z serii W039S. Na zdjęciu powyżej wycięte motywy czekają na dopasowanie do powierzchni.

Papier do decoupage Asket design collection

dzbanek - czajnik emaliowany - jak ozdobić

Poniżej ja w trakcie ozdabiania i robienia ostatecznych domalunków:

dzbanek - czajnik emaliowany - jak ozdobić

I "tadam!" Taki oto czajniczek sobie zmalowałam. Poniższe zdjęcia robione były jeszcze przed świętami, stąd trochę świąteczne dekoracje wokół.

Kliknij poniżej na zdjęcie, aby je powiększyć:Dzbanek czajnik w stylu vintage z efektem zardzewiałego żelaza

I druga strona bardziej kolorowa.

Kliknij poniżej na zdjęcie, aby je powiększyć:

Dzbanek czajnik w stylu vintage z efektem zardzewiałego żelazaDzbanek został postarzony na kilka sposobów, między innymi za pomocą soli wytrawiających metal.

efekt soli patynujących w decoupageStyl Vintage jest specyficzny, dekoracja czy mebel we wnętrzu albo jest naprawdę zniszczona i stara, albo ma wyglądać jakby była stara, a nie postarzana sztucznie, co niestety nie jest prostą sprawą do zrobienia.

Poza tym nie każdy taki styl lubi. Mnie się akurat podobają rzeczy w stylu vintage we wnętrzu, ale w umiarkowanych ilościach.efekt soli patynujących w decoupage

**********

W najbliższą niedzielę, 26 kwietnia, odbędzie się kurs podstawowy techniki decoupage klasyczny I stopień. W godz. 11-17.30 (cena 280 zł) można się zapisać tel.508 26 26 32 lub e-mailem.

W najbliższym tygodniu we wtorek i czwartek sklep będzie normalnie otwarty w godz. 13-19.00

pozdrawiam serdecznie i życzę fajnej pogody ducha na nowy tydzień

Asket

niedziela, 12 kwietnia 2015

W najbliższy wtorek, 14 kwietnia zapraszam na godz. 17.30 na comiesięczne spotkanie dla miłośników decoupage, jak zwykle wstęp na spotkanie jest wolny, ale trzeba przynieść ze sobą jako bilet wstępu własnoręcznie udekorowaną pracę oraz coś słodkiego do kawy/herbaty. Gorące napoje są za darmo w ramach spotkania.

Chciałam Wam dzisiaj pokazać kilka pudełek uczennic Szkoły Decoupage z techniką jedno i dwuskładnikowych spękań, zwaną po polsku krakelurą, albo z angielskiego crackle.

 pudełko decoupage, crackle

crackle na szkatułce decoupagejak zrobić crackle - kursy decoupage w WarszawieNiektóre prace są bardzo postarzane techniką shabby chic i patyną, dlatego są w tzw. stylu vintage.

kursy decoupage w Warszawie - decoupage na opak

decoupage w stylu vintage krakle jednoskładnikowe w decoupage na opak decoupage w stylu vintage - pudełko kwadratoweJeden obrazek z damą w brązowym kapeluszu szczególnie upodobały sobie Panie na szkatułkę - choć pudełka są z różnych kursów w przeciągu roku.

kwadratowa szkatułka vintage - z damą retro i kotkiem

Do wszystkich prac użyto retro papierów z serii Asket Design Collection, które można zobaczyć i ew. kupić w mojej pracowni lub internetowo tutaj,

papier do decoupage  z damą

papier do decoupage  z damą

Pozdrawiam serdecznie

Asket

P.S.

Spotkanie jest 14 kwietnia, we wtorek, a nie 13- go przepraszam za pomyłkę.

piątek, 10 kwietnia 2015

Dawno już po świętach, ale chciałam pokazać Wam jeszcze trzy pozostałe wydmuszki z tego roku. bardzo klasycznie ozdobione, tylko motyw, biały relief z konturówki, a na jednej drobniutkie kuleczki. Miłego oglądania.

Klliknij na poniższe zdjęcie, aby powiększyć:Jaja wielkanocne - klasyczne wydmuszki z reliefemJaja wielkanocne - klasyczne wydmuszki z reliefem

Jaja wielkanocne - klasyczne wydmuszki z reliefem

Jaja wielkanocne - klasyczne wydmuszki z reliefem

Jaja wielkanocne - klasyczne wydmuszki z reliefem

Jaja wielkanocne - klasyczne wydmuszki z reliefem

Klliknij na poniższe zdjęcie, aby powiększyć:Jaja wielkanocne - klasyczne wydmuszki z reliefemJaja wielkanocne - klasyczne wydmuszki z reliefemJaja wielkanocne - klasyczne wydmuszki z reliefem

Jaja wielkanocne - klasyczne wydmuszki z reliefem

Jaja wielkanocne - klasyczne wydmuszki z reliefem

Jaja wielkanocne - klasyczne wydmuszki z reliefem

Jaja wielkanocne - klasyczne wydmuszki z reliefemJaja wielkanocne - klasyczne wydmuszki z reliefem

Motywy na wydmuszkach są oczywiście z moich papierów: ED139, W040s, W045, które można obejrzeć i zakupić w mojej pracowni albo przez internet tutaj

Do niektórych wykończeń wydmuszek na zdjątkach, użyłam końcówek biżuteryjnych przysłanych mi w prezencie przez kreasferę, za które bardzo dziękuję! Niektóre są tak ładne, że szkoda ich użyć :)

Pozdrawiam serdecznie

Asket

P.S.

W najbliższą sobotę zapraszam jeszcze na kurs decoupage i złocenia. Kurs ten organizuję bardzo rzadko, więc jest okazja, aby z niego skorzystać. Na zajęciach dowiemy się jak wykonywać złocenia w połączeniu z decoupage. Wykonamy obrazek-ikonę na bazie złoceń z arkusza,  foilingu i konturówek oraz ozdobimy szklany - wazon złoceniami rozproszonymi. Zapraszam tel: 508 26 26 32

Asket

poniedziałek, 06 kwietnia 2015

Co prawda święta jeszcze się nie skończyły i wielu z Was zapewne przesiaduje większość czasu z rodziną przy świątecznym stole, ale mam Wam jeszcze do pokazania kilka dekoracji z tego roku, zatem zapraszam do zerknięcia na kolejne wydmuszki wylakierowane na porcelankę.

Kliknij na poniższe zdjęcie, aby powiększyć:  jajka wielkanocne dekoracyjne w koszyczku - decoupageSame motywy ptaszkowe siedzące na różanych krzaczkach są bardzo dekoracyjne, więc tym razem jest bardzo klasycznie, bez zbędnych ozdobników, motyw, szklący lakier i końcówki jubilerskie z perełkami.

motywy do jajek decoupage - ptaszki

Wielkanocne dekoracje na stół - wydmuszki gęsie

Wielkanocne dekoracje na stół - wydmuszki gęsie

Wiele osób po jakimś czasie robienia decoupage szuka nowych pomysłów na dekoracje i to normalne. Po jakimś czasie wiele rzeczy nam się nudzi. Stale szukamy nowości, nowych inspiracji i pomysłów.

Kliknij na poniższe zdjęcie, aby powiększyć: Wydmuszki gęsie z motywami ptaszków rękodzieło

Wydmuszki gęsie z motywami ptaszków rękodzieło

Przecierki, konturówki, złocenia, reliefy, pasty strukturalne, a nawet scrapbooking. Sama zastanawiam się ile jeszcze dekupaży zrobię, zanim stanie się to dla mnie nudne i nie będę chciała się w to bawić.  Ciągle jednak  powracam do najprostszego rozwiązania, w którym zakochałam się wiele lat temu: do motywu z papieru. To dlatego nazwałam swoją stronę internetową "Pasja Decoupage" i myślę, że jeszcze długo tak pozostanie....

Jakie dekoracje na wielkanoc - wydmuszki wiszące na gałązkach baziJakie dekoracje na wielkanoc - wydmuszki wiszące na gałązkach baziCo można zrobić z wydmuszkami gęsimi po udekorowaniu? Najczęściej kładę je na talerzyku, albo szklanej paterze. Czasami wkładam do przezroczystej bomboniery.

Tutaj po prostu zawiesiłam kilka wydmuszek na gałązkach bazi. Dość efektownie to wygląda.

Kliknij na poniższe zdjęcie, aby powiększyć: jak zawiesić wydmuszki na gałęziach bazi

Jakie dekoracje na wielkanoc - wydmuszki wiszące na gałązkach bazijak malować dekorować jajka?ręcznie malowane i dekorowane jajka na wielkanoc

A tutaj leżą sobie w pudełku:3 gęsie jaja z motywami decoupage

Jeszcze raz życzę Wam spokojnych świąt i do zobaczenia - jajek tegorocznych jeszcze nie koniec...

pozdrawiam świątecznie

Asket

P.S.

Zapomniałam dodać, że motywy, których użyłam do dekoracji tych wydmuszek pochodzą z tegorocznej kolekcji moich papierów z serii W (wiosenna kolekcja)

Można go kupić w pracowni oraz przez internet tutaj

Kolekcja wielkanocna jest tutaj

papier wielkanocna kolekcja wiosenna Asket Design Collectionsobota, 04 kwietnia 2015

Moich wielkanocnych dekoracji tegorocznych to jeszcze nie koniec. Będę jeszcze przez święta pokazywała jeszcze co nieco.  Chciałam Wam jednak przed samymi świętami życzyć wszystkiego najlepszego, aby te święta były udane i przeszły w radosnym spokoju.

 Kliknij na poniższe zdjęcie, aby powiększyć:

życzenia wielkanocne 2015 od Asket

Jednym z jaj, które udekorowałam w tym roku jest dość duże jajo z ceramiki biskwitowej, które udekorowałam płatkami kolorowego złotego szlagmetalu, oraz motywami z damami z żółtymi różami.

Ceramiczne jajo biskiowe na wielkanoc - rękodzieło

Całość prezentuje się dość elegancko i klasycznie.

 rękodzieło - hand made -  jajo z damą

Jajo nie ma typowego wielkanocnego motywu, więc może z powodzeniem stać cały rok np. na toaletce jako ładny gadżet.

 rękodzieło - hand made -  jajo z damą

Retro dama kojarzy mi się z kolorami w sepii, więc nie mogłam się powstrzymać, aby ze zdjątka zrobić taką, oto grafikę:

 rękodzieło - hand made -  jajo z damą

A to zdjęcie oryginalne:

 rękodzieło - hand made -  jajo z damą

Jajo całe jest pokryte lakierem na wysoki połysk, dlatego niektóre zdjęcia, wyglądały tak:

Jajo ze złoceniami -  i retro damą

Motyw z damą w kapeluszu podoba mi się zdecydowanie bardziej od drugiej strony z damą trzymającą różę. Lubię kapelusze... :)

jajo - dama retro w kapeluszudecoupage i złocenia - wielkanocne warsztatyTego rodzaju złocenia, które są na jaju będzie można zrobić także na kursie 11 kwietnia (w godz. 11-17.30), z tym, że już nie na wielkanocnej dekoracji, drugą pracą na kursie będzie ikona. 11 kwietnia rozpoczynamy III Etap Szkoły Decoupage, zatem będzie można do nas dołączyć na ten pojedyńczy kurs. Serdecznie zapraszam.

decoupage i złocenia - wielkanocne warsztatyTo nie koniec tegorocznych świątecznym inspiracji, ciąg dalszy niebawem ...

decoupage i złocenia - wielkanocne warsztatyP.S.

Motywy z damami na jaju będą niedługo dostępne w nowych papierach.

środa, 01 kwietnia 2015

Poniżej kolejne nowe wydmuszki z nowego papieru z tegorocznej kolekcji Asket z serii wiosennej "W". Będzie także trochę zdjątek do pooglądania.

 Kliknij na poniższe zdjęcie, aby powiększyć:

ręcznie ozdabiane jaja

To mój ulubiony papier z tej kolekcji. Wiktoriańskie gniazdka i ptaszki (NR W039, W039s, W040 i W040s) przypadły także do gustu moim kursantom oraz klientom, bo jest to jeden z najchętniej kupowanych papierów tegorocznej wiosny. W wersji dużej i małej oraz w tradycyjnej kolorystyce wiktoriańskej oraz w stonowanych kolorach. Pokazywałam już z tego papieru jajo i wydmuszki Rafała w linku tutaj.

motywy gniazdek z jajkami na wielkanoc do decoupage- technika decoupage - malowanie jajek - wielkanocne pisanki

wielkanocne pisanki w technice country painting

 Moje wydmuszki mimo iż z tymi motywami, to jednak trochę w innym bardziej rustykalno-wiejskim stylu. W kolorach czarno-niebieskich na migdałowym tle.

 rustykalne decoupaże na Wielkanocnym stoleWielkanocne pisanki kraszanki - decoupażanki

Motywy ptaszkowe pasują zarówno do dekoracji wiktoriańskich ze złoceniami, jak i do rustyklanych (poniżej jajka Rafała ze złoceniami) wielkanocne pisanki w technice country painting

decoupage złocenia na wydmuszkach gęsich

Co na wielkanocnym stole - ozdoby świąteczne - pisanki

 Kliknij na poniższe zdjęcie, aby powiększyć:Co na wielkanocnym stole - ozdoby świąteczne - pisankiNajwięcej przyjemności w tych jajkach sprawiały mi domalowania wzorków, trochę mozolna robota, ale się opłaciło :)

Do wydmuszek dorobiłam także drewniany pojemnik w tej samej kolorystyce.

Co na wielkanocnym stole - ozdoby świąteczne - pisanki

Kliknij na poniższe zdjęcie, aby powiększyć:Pisanki z pracowni Asket - Art Szkoła Asket

To jeszcze nie koniec wielkanocnych jajek, jakie zrobiłam w tym roku, wkrótce ciąg dalszy....

 

* * * * * * * * * * * *

Na jajkach jest nowy papier Asket z kolekcji wiosennej W poniżej, który można kupić w pracowni oraz przez internet tutaj

Kolekcja wielkanocna jest tutaj

papier wielkanocna kolekcja wiosenna Asket Design Collection

papier wielkanocna kolekcja wiosenna Asket Design Collection

wtorek, 31 marca 2015

Do Wielkanocy zostało już tylko kilka dni.... zabieram się za wiosenne sprzątanie.

Kliknij na poniższe zdjęcie, aby powiększyć:

jaja wielkanocne - inspiracje - rękodziełoOto kolejne jajka wydmuszki gęsie zrobione przeze mnie w tym roku, z nowego tegorocznego papieru Asket Design Collection z żółtymi bratkami W045.

To także klasyka, postanowiłam w tym roku nie przesadzać ze zdobieniami. Tylko motyw i reliefy z malutkich koralików.  Będzie trochę zdjątek. Miłego oglądania.

 

jaja wielkanocne - inspiracje - rękodzieło

wydmuszki z bratkami

jaja wielkanocne - inspiracje - rękodzieło

Papier poniżej z którego zrobiłam wydmuszki: Tutaj można nabyć papier Asket do zdobienia

papier do decoupage Asket Design CollectionSą jeszcze dwa papiery z tym motywem, ale większe, na większe powierzchnie, albo np. na duże jaja ceramiczne:

papier do decoupage Asket Design Collectionpapier do decoupage Asket Design Collection

Kliknij na poniższe zdjęcie, aby powiększyć:

wielkanoc 2015 - pisanki na wielkanocny stółpisanki wielkanocne ręcznie wykonane - rękodzieło

jak ozdobić wydmuszki - kursy zdobienia jaj w WarszawieRękodzieło wielkanocne najwyższej jakości w pracowni Asket

Rękodzieło wielkanocne najwyższej jakości w pracowni AsketJutro, czyli we wtorek  sklep będzie jeszcze otwarty w godz. 13-19.00, natomiast w czwartek 2 kwietnia oraz we wtorek 7 kwietnia sklep będzie zamknięty.

Rękodzieło wielkanocne najwyższej jakości w pracowni Asket

To jeszcze nie koniec wielkanocnych jajek, które zrobiłam w tym roku, więcej już wkrótce. Zaglądajcie :)

Pozdrawiam serdecznie wszystkich zaglądających tutaj

Asket

środa, 25 marca 2015

Dzisiaj pokazuję Wam w tym roku pierwsze wydmuszki gęsie zrobione klasycznie.

Chciałam, aby różano-jeżynowy motyw był najważniejszym punktem w całej ozdobie wydmuszek, więc zrezygnowałam z mikrokulek, reliefów i tym podobnych ozdobników. Ot tylko motyw z papierów  wiosennych (seria W) Asket Design Collection i trochę perełkowych wykończeń.

Będzie trochę zdjęć.

wydmuszki gęsie z papierów Asket design collection

wydmuszki gęsie z papierów Asket design collection

wydmuszki gęsie z papierów Asket design collectionwydmuszki gęsie z papierów Asket design collection

wydmuszki gęsie z papierów Asket design collection

wydmuszki gęsie z papierów Asket design collection

wydmuszki gęsie z papierów Asket design collectionwydmuszki gęsie z papierów Asket design collection

wydmuszki gęsie z papierów Asket design collection

wydmuszki gęsie z papierów Asket design collection

Tutaj jest papier, z którego zrobiłam wydmuszki: Część, którą wykorzystałam powyżej do jajek wystarcza do ozdobienia 5-6 wydmuszek gęsich.

papier do decoupage Asket Design Collection

 

Pozdrawiam serdecznie

Asket

 

Papiery Asket z kolekcji wiosennej W poniżej,  można kupić w pracowni oraz przez internet tutaj

Kolekcja wielkanocna jest tutajśroda, 18 marca 2015

Dziurawe jajo podarował mi ktoś z 5 lat temu. Stało sobie ono przez te lata i czekało na jakiś sensowny pomysł.

W zeszłym roku podczas dekorowania techniką decoupage sospeso mojej zawieszki z ptaszkami okazało się, że zrobiłam za dużo kwiatków, z którymi nie miałam co zrobić.

wielkanocne inspiracja a.d. 2015

W którymś momencie wpadłam na pomysł, aby dodatkowe różyczki wykorzystać do jaja, które sobie stało i stało i powstała oto taka dekoracja.

inspiracje - jaja - decoupage i sospeso

Te słodkie ptaszki  kupiłam w jakimś sklepie z dekoracjami do domu dosłownie za parę złotych

Kurs decoupage sospeso jaja wielkanocne

powyżej zawieszka z ptaszkami z zeszłego roku, do której zrobiłam za dużo kwiatków.

Ceramiczne jajo z dziurą - dekoracja Asket

Jajo z ptaszkiem w środku - dekoracja wielkanocna

Techniki decoupage trójwymiarowego sospeso można nauczyć się na najbliższym kursie, w niedzielę 22 marca. Wykonamy na nim "Wielkie Kwitnące Jajo Sospeso". Poniżej zdjęcie jaja oraz jaja z tego posta, ale jeszcze nie udekorowanego kwiatkami. Na zdjęciu widać jak duże jest jajo z kursu. Można się jeszcze zapisać na ten kurs - tel. 508 262632. Więcej informacji o kursie tutaj

Decoupage sospeso - kurs Art Szkoła Asket

Więcej zdjęć Welkiego jaja - kliknij poniższe zdjęcie

Kurs decoupage - 3d wielkanocne dekoracje

Jajo z ptaszkiem w środku - dekoracja wielkanocna

poniedziałek, 16 marca 2015

Chciałam Wam dzisiaj pokazać prace z kursu ze złoconymi jajami, które wykonał Rafał.

Bardzo rzadko do pracowni zaglądają panowie. Najczęściej to mężowie decoupażystek, przysłani aby coś kupić. Najczęściej wręczają mi karteczkę z zakupami dla żony, tłumacząc się, że to nie dla nich :)

Decoupage jest domeną kobiet w naszym kraju, jednak czasami zdarzają się wyjątki w postaci panów zafascynowanych ową techniką nie tylko w postaci oglądania. Szkoda, że więcej ich nie robi decoupage, bo to naprawdę fajne hobby nie tylko dla kobiet. Często więcej czasu spędzamy z pędzlem i papierem ściernym w ręce niż się wydaje i do tego czasem też trzeba coś przybić, przewiercić, albo i przykręcić.

Rzecz jednak w tym, że decoupage przyszedł do naszego kraju wraz z dodatkami pasmanteryjnymi, a do pasmanterii zaglądają głównie kobiety. Dlatego też to one jako pierwsze chwyciły za nożyczki i pędzle, oferowane jako nowe hobby właśnie w sklepach pasmanteryjnych. Ilość kobiet, które zafascynowały się decoupage trochę odstraszył panów. Być może to także aniołki i różyczki, które masowo przyklejamy na nasze pudełka... To trochę odwrotnie, jak w przypadku hobby zwanym modelarstwem. Tam kobiet raczej nie ma, choć budowanie makiet - miasteczek z domkami i kolejkami to też fajna rzecz i mogłybyśmy się tym zająć :)

W każdym razie chciałam Wam dzisiaj pokazać jaja pilnego, choć początkującego ucznia Rafała zafascynowanego decoupage.

decoupage złocenia na wydmuszkach gęsich

Na warsztacie wykonywaliśmy dwie wydmuszki gęsie i jedno duże jajo ceramiczne, pokryte płatkami szlagmetalu.

decoupage złocenia na wydmuszkach gęsich

Rafał jest początkującym uczniem, więc pomogłam mu trochę ze złotą konturówką, ale praca wykończona jest na medal! :) Gratulacje Rafał!

decoupage złocenia na wydmuszkach gęsich

Złocenia w decoupage wielkanocne ozdoby

Na jajkach jest nowy papier Asket z kolekcji wiosennej W poniżej, który można kupić w pracowni oraz przez internet tutaj

Kolekcja wielkanocna jest tutaj

papier wielkanocna kolekcja wiosenna Asket Design Collection

papier wielkanocna kolekcja wiosenna Asket Design Collection

motywy z ptaszkami i gniazdkami do decoupage

Jutro pracownia będzie czynna jako sklep w godz. 13- 19.00 zapraszam

Pozdrawiam serdecznie

Asket

 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 122
Tagi
napisz do asket


Linki Sponsorowane

Zobacz progam w TV o mnie/Watch TV about mePrzyłącz się na PINTEREST
Follow Me on Pinterest

STĄD PRZYCHODZICIE:kula
strona Asket

Linki Sponsorowane