Wpisy z tagiem: decoupage

piątek, 22 listopada 2013

Jutro, czyli w sobotę 23 listopada jest dzień otwarty w pracowni, można przyjść na zakupy w godz. 13-18.00. Osoby, które nie mają czasu zrobić zakupów w dzień poprzedni zapraszam.

Pytanie:
" iza1952
2013/11/04 21:17:15
Witaj Asket.
Może moje pytanie wyda Ci się naiwne, ale jestem początkującą i nie mam doświadczenia. Tu, gdzie mieszkam nie mam możliwości uczestnictwa w żadnych warsztatach. Moja wiedza opiera się na internecie, a nie mogę znaleźć odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie. Moje pytanie dotyczy lakierowania. Wykończone prace np. serca, podkładki po wyschnięciu przywierają do siebie, czy do podłoża. Proszę powiedz mi co robię źle."

 podkładki pod kubki collage cartonnage

 

Odpowiedź:
Najprawdopodobniej to wina nieprawidłowego lakierowania, rzadziej złego lakieru. Każda warstwa położonego lakieru na przedmiot powinna wyschnąć minimum 12 godzin do następnego lakierowania. Dodatkowo lakier ma swoją strukturę chemiczną i do całkowitego utwardzenia potrzebuje kilku do kilkunastu dni od ostatniego lakierowania (w zależności od rodzaju lakieru i producenta). Zatem jeżeli tego czasu się nie zachowa, przedmioty mogą kleić się.
Jeżeli chodzi o lakier akrylowy to niestety większość lakierów tego typu nie jest odporna na gorąco, więc gorące kubki z herbatą mogą się przyklejać do podkładek. W tym wypadku polecam kupić sobie lakier odporny na gorąco, np. jakiś lakier na bazie poliuretanu, albo np. werniks szklący Maimerii. Jego wadą jest jednak to, że jest z połyskiem, więc matowe wykończenie nie wchodzi w grę.

Pytanie:

"Gość: galeria61, aamh46.neoplus.adsl.tpnet.pl
2013/11/01 20:54:35
Powtórzę moje pytanie dotyczące form styropianowych: czym je pokrywać, aby uzyskać w efekcie gładką powierzchnię? Nakładam kilka warstw farby akrylowej, ale nadal widoczna jest struktura styropianu."

bombki ze styropianu

 Odpowiedź:
Powierzchnia styropianowa nie należy do najwdzięczniejszych w dekorowaniu, szczególnie jeżeli chcemy uzyskać gładką powierzchnię. Styropian jest powierzchnią chropowatą i bardzo chłonną, dlatego nakładanie każdorazowe farby wiąże się z szybkim jej wchłanianiem do środka styropianu. Farba wsiąka, a powierzchnia nadal jest chropowata.
Częściowo można tę powierzchnię zamaskować poprzez:
- przed wszystkimi zabiegami starcie jej drobniutkim papierem ściernym - wtedy szczególnie bardzo chropowata powierzchnia się wyrównuje.
- zagruntowanie powierzchni dobrym i gęstym primerem do powierzchni chłonnych może częściowo zastopować zbytnie wchłanianie farby.
- zagruntowanie grubym gesso i po wyschnięciu wyrównanie powierzchni papierem ściernym.
- położenie efektownej pasty strukturalnej, która nada nową fakturę powierzchni. W tym przypadku na pewno nie będzie to gładka powierzchnia.

 Pytanie:
"Gość: Ejszia, host-89-231-246-90.mielec.mm.pl
2013/10/31 08:16:41
Dzień dobry! Skąd Pani bierze te piękne ozdoby wieńczące jajka i bombki, takie końcóweczki rzeźbione? Są cudowne i nadają pięknemu dziełu jeszcze większej subtelności!"

jaja wydmuszki z biżuterią

 Odpowiedź:
Metalowe końcówki do jajek to nic innego jak elementy półproduktów do biżuterii. Są to nakładki na koraliki, oraz szpili do koralików. Można je kupić w sklepach z materiałami do wyrobu biżuterii. Nakłada się je na dziurkę, albo w przypadki szpilki wkłada w dziurkę np na klej introligatorski albo na klej kropelka.

 

 Pytanie:
 "Gość: Ania, 77-253-88-24.adsl.inetia.pl
2013/11/03 16:01:15
Czy jeśli ze szklanego przedmiotu(szklanki itp.)zrobimy lampion, to czy przed włożeniem świeczki musimy zabezpieczyć środek jakims lakierem itp?(boję się, że przedmiot pęknie pod wpływem ciepła)"

lampion decoupage

Odpowiedź:

Nie trzeba zabezpieczać wnętrza szkła żadnym lakierem. Ja po prostu wkładam małą świeczkę - ale tylko tea-lighta, bo zwykła świeca może się stopić i stopiony rozgrzany wosk może spowodować pęknięcie szkła. Płomień świecy daje najwięcej ciepła górą więc jeżeli kieliszek jest dość szeroki i świecę wstawimy w samym jego środku, to nic nie powinno się stać. Jedynie kieliszek trochę się nagrzeje. Musimy jednak uważać, aby lampion nie stał pod jakąś półką, a góra kieliszka była otwarta, gdyż ciepło musi swobodnie wypływać górą.
 

Pod tym postem w komentarzach, do 10go grudnia czekam na kolejne Wasze pytania do cyklu porad.

Niestety z braku czasu nie mogę odpowiedzieć na wszystkie, dlatego, jeżeli Twoje poprzednie pytanie pozostanie bez odpowiedzi możesz je ponownie skopiować z adnotacją, że zadajesz je ponownie, wtedy wezmę je pod uwagę w pierwszej kolejności.

Pozdrawiam serdecznie

Asketczwartek, 14 listopada 2013

Zrobiłam kilka nowych wzorów papierów do decoupage na Boże narodzenie. Na początek kilka wzorów z Mikołajami, bo od dawna miałam w planach ten temat świąteczny, którego jeszcze nie robiłam.

papier do decoupage, papier klasyczny, papier Asket

papier do decoupage, papier klasyczny, papier Asket

papier do decoupage, papier klasyczny, papier Asketpapier do decoupage, papier klasyczny, papier Asketpapier do decoupage, papier klasyczny, papier Asket

papier do decoupage, papier klasyczny, papier Asketpapier do decoupage, papier klasyczny, papier Asket

 

Nowe papiery można zamówić tutaj lub tutaj.

W piątek zapraszam na spotkanie dla miłośników decoupage na 17.30.

Uwaga! Bombkowa Wymiana - potrzebne panie do pomocy w produkcji bombek!

Natomiast od poniedziałku, a właściwie od tej soboty potrzebuję kilka osób do pomocy w mojej pracowni do robienia bombek w zamian za moje kursy. Jeżeli masz czas, najlepiej, jesteś moją kursantką i chciałabyś mi pomóc w dekoracji bombek od listopada do połowy grudnia, to proszę o telefon: 508 26 26 32.

Główne wymagania to przede wszystkim dokładność i precyzyjność.

W zamian za wykonanie określonej ilości bombek oferuję dowolnie wybrany przez Ciebie kurs decoupage lub warsztat, który będzie można wykorzystać od zaraz do końca przyszłego roku. Szczegóły podaję przez telefon.

Pozdrawiam serdecznie

Asket

czwartek, 07 listopada 2013

Najbliższe spotkanie dla decoupażystów odbędzie się 15 listopada, a nie jak na mojej stronie widniało 8 listopada. Za pomyłkę przepraszam i już poprawiłam. 8 listopada niestety mam warsztat z cartonnage i nie zauważyłam że oba terminy się pokrywają. Za to 15 listopada będę miała więcej nowych rzeczy do ozdabiania, m.innymi przyjdą świetne amerykańskie konturówki-glitersy, które panie uwielbiają. Na razie jeszcze niestety czekam za dostawą.

Natomiast chciałam Wam pokazać drugą szkatułkę z serii z efektem marmuru, tym razem zrobioną na warsztacie przez Agatę jakiś czas temu. Agata chciała nauczyć się jak malować marmur, ale niestety nie podobał jej się wazon, który wtedy ozdabialiśmy, bo twierdziła, że jest za bardzo "nagrobkowy". Zatem postanowiłyśmy, że zrobi szkatułkę. Moją szkatułkę już widzieliście /na trzecim zdjęciu są obie/, natomiast poniżej efekt jej pracy:

szkatułka retro decoupage

szkatułka z damą retro

A tu dwie nasze szkatułki:

Jak namalować efekt marmuru - warsztaty

Szkatułkę podobną będzie można zrobić na jednym z nadchodzących warsztatów krok po kroku. Termin wkrótce.

Pozdrawiam Serdecznie

Asket

czwartek, 31 października 2013

Pytanie:

Witam, mam następujące pytanie: czy preparaty do spękań dwuskładnikowe firmy Heritage można zmyć wodą, tzn, czy można zmyć drugi składnik po wypełnieniu krakli i polakierować pierwszy składnik lakierem akrylowym? Pozdrawiam, Magda

Odpowiedź:

Można to zrobić, ale to wymaga wprawy, bo zmywając drugi step z powierzchni nieumiejętnie można zmyć także wypełnione spękania. Po drugie trzeba naprawdę zmyć cały step II nie zostawiając ani odrobiny, bo jeżeli tego nie zrobimy, a chcemy potem polakierować lakierem akrylowym - ten lakier zmiesza nam się ze stepem II i zrobi się miękka zupa.

 

Pytanie:

Mam stary wielopoziomowy,drewniany kwietnik,kupiłam go w latach dziewięćdziesiątych,w związku z tym,nie wygląda już za pięknie,momentami lakier,czy cokolwiek to było,poodłaziło,starło się,drzewo w tych miejscach wygląda niekoniecznie dobrze.Chciałabym go odnowić i zdekupażowac,ale nie wiem,czy mogę go potraktować jak kolejny ozdabiany przedmiot,tzn.primer,farba,serwetka,lakier,czy w pierwszym rzędzie nie potrzebuje on,jakigoś specjalistycznego preparatu do zmaltretowanego drzewa.
Bardzo proszę o jakieś wskazówki i serdecznie pozdrawiam Kasia.

przykładowe kwietniki

Odpowiedź:

Jeżeli kwietnik jest drewniany, należałoby najpierw sprawdzić, czy nie ma w nim korników, a jeżeli są, to potraktować kwietnik specjalnym preparatem do tego.

Jeżeli drewno jest pomalowane i polakierowane i miejscami odłazi, to także proponuję zetrzeć to papierem ściernym, albo chociaż trochę zmatowić powierzchnię, zanim pomaluje się primerem.

Jeżeli nie chce nam się ścierać papierem ściernym całego kwietnika, to są na rynku preparaty do zmywania powłok lakierniczych i farb. Można je kupić w sklepie budowlanym. To są preparaty chemiczne, więc trzeba zachować przy tym ostrożność, ale można w ten sposób zaoszczędzić pracy ręcznej. Taki preparat należy położyć pędzlem na powierzchnię i czekać na reakcję chemiczną, która spowoduje łatwe odchodzenie powłoki farby od powierzchni. Bierzemy potem szpachelkę (nie zapominajmy przy tym o grubych gumowych rękawiczkach i wentylowanym pomieszczeniu) i skrobiemy resztki farby.

Po tych zabiegach możemy już pomalować kwietnik farbą podkładową i dalej jak w przypadku całego procesu decoupage.

 

Pod tym postem w komentarzach, do 15go listopada czekam na kolejne Wasze pytania do cyklu porad.

Pozdrawiam serdecznie

Asket

jesień w Warszawie

Jesień w parku za moim domem, nawet w Warszawie w tym roku wygląda pięknie... Fotka Krzysztofa.

 

 

---------------------------------------------------

decoupage kursponiedziałek, 28 października 2013

Lubię dwuskładnikową krakelurę, bo tak naprawdę niewiele potrzeba decoupage, aby praca wyglądała efektownie postarzona. W tym przypadku nie przepadam za dużą ilością motywów, ani za zbyt kolorowym tłem.

Poniżej efekt warsztatów z postarzania wykonany na wieszaczkach uczennic Szkoły Decoupage.

wieszak crakle dwuskładnikowe

Wieszaki są także postarzane techniką shabby chic oraz patynowane. Najważniejsze jednak w tych pracach jest motyw decoupage klasycznego. Prosta kompozycja jednego motywu, a jaki efekt! :)

krakelura dwuskładnikowa

Technika crackle dwuskładnikowego wbrew pozorom nie jest prosta. Często osoby niedoświadczone w ogóle w żadnych technikach plastycznych rzucają się od razu na głęboką wodę sprawiając sobie takie crackle, co je później zniechęca. Dlatego początkującym osobom polecam mimo wszystko jednoskładnikowy preparat na początek. Jest to inny rodzaj sśroda, 23 października 2013

Tak jak obiecałam, oto zawieszka, którą zaczęłam robić na warsztatach, ale jak to zwykle bywa, nie skończyłam jej doglądając prac uczennic. Trochę zmieniłam pierwotną koncepcję z czerwonych motywów dzieci na sepiowe dziewczynki z mojego, ale zmniejszonego papieru. Po przymierzeniu motywów nowa koncepcja mi się spodobała, a efekt widzicie poniżej.

Napis postanowiłam zrobić w języku angielskim, aby pasował do wiktoriańskich motywów. Jakoś polski napis wyglądał trochę sztucznie i nieprawdziwie przy tej tematyce.

decouapge zawieszka retro

 Na zdjątka miałam trochę więcej czasu, niż zdjątka kursowe z poprzedniego postu. Biegłam po mieszkaniu z aparatem, aby uchwycić świąteczny nastrój zawieszki w nieświątecznym jeszcze okresie :). Tutaj wisi na zagraconym kredensie w pracowni: 

decouapge zawieszka retro

A tutaj na mojej szafie z Ikei i chyba prezentuje się najlepiej:decouapge zawieszka retro

Tutaj focus na świąteczną mikołajową skarpetę ;)decouapge zawieszka retro

a tu focus na spękaną farbę zrobioną crackle, które utworzyło drobno spękane tło, tak jak chciałam. Do tego stary obdrapany napis:

decouapge zawieszka retro

i wiktoriańska zawieszka na drzwi gotowa:) Tutaj wisi na mojej lampie stojącej na biurku, którą kiedyś postarzałam, aby wyglądała na vintage style :)decouapge zawieszka retro

Jak Wam się pracuje z cracklami jednoskładnikowymi? Której firmy są Wasze ulubione, a których nie lubicie? Jeżeli macie ochotę się ze mną podzielić Waszą opinią na ten temat - proszę o komentarze pod tym postem.

Pozdrawiam serdecznie

Asket

wtorek, 22 października 2013

Na jednym z ostatnich zajęć robiłyśmy takie oto zawieszki z crackle i napisem na drzwi.

Święta zbliżają się wielkimi krokami i dlatego postanowiłam, że będą to zawieszki świąteczne. Panie wywiązały się z zadania świetnie, zawieszki bardzo mi się spodobały, na pewno będą fajną świąteczną ozdobą tegorocznych świąt w ich domach.

Boże narodzenia ozdoba na drzwi

Wszystkie prace to decoupage klasyczny z papierami z mojej kolekcji NR BN47-BN51.

świąteczna ozdoba na drzwi

świąteczna ozdoba na drzwidecoupage warsztaty świąteczna ozdoba na drzwiMoją zawieszkę nie zdążyłam skończyć na warsztatach, dlatego pokażę ją Wam jutro. Zawieszka tego rodzaju jest propozycją tegorocznych świątecznych warsztatów  Szczegóły niedługo.

I jeszcze raz wszystkie:

decoupage - doorhanger ozdoba na drzwi

Sklep dzisiaj jest czynny normalnie.

W środę od godz. 16.ej będzie dodatkowy kurs Bombkowe Szaleństwo, jeżeli ktoś chciałby do nas dołączyć zapraszam: tel. 508 262632

 Pozdrawiam serdecznie

Asket

 P.S.

Pani Chwiałkowska proszona jest o kontakt ze mną w sprawie zamówionych papierów. Pieniądze wpłynęły na konto, ale niestety e-maila z zamówieniem nie otrzymałam. Być może gdzieś zaginął.

Pozdrawiam

Asket

czwartek, 17 października 2013

Poniżej dekoracja, którą wykonywałam w zeszłym tygodniu, którą niektóre osoby oglądały podczas inspiracyjnej soboty w dniu otwartym w pracowni.

Dekoracja to duża  40-cm drewniana choinka w doniczce z pastami strukturalnymi i decoupage 3d, z motywami ptaszków.

choinka dekoracja drewniana w stylu rustykalnym

Wszystko na choince jest wypukłe i się świeci, szczególnie cała choinka zielonymi drobinkami kryształków, ale na zdjęciu niestety tego nie widać :)

udekorowana choinka dekoracja do kuchni

Choinka jest w stylu rustykalnym i pasuje mi jako świąteczna kuchenna dekoracja. Zdjątka robiłam na moim stole kuchennym :)

Choinki z wykorzystaniem past strukturalnych

Nie przewidziało Wam się :) Choinki są dwie. Całe popołudnie, a raczej dwa (bo drugą stronę choinki dekorowałyśmy na drugi dzień) w mojej twórczej pracy towarzyszyła mi Agata, którą pozdrawiam serdecznie i dziękuję za super miło spędzony weekend! Dziękuję Ci Agatko za wszystko!

dekoracja z ptaszkami

Choinkę będzie można zrobić ze mną na jednym z warsztatów świątecznych, ale termin podam już niedługo

Pozdr.
Asket

Widzę, że zabawa się Wam spodobała i nie była trudna, tak jak ostatnim razem tablica z Łeby :).

Z tyłu na bombce są płatki ryżowe, które leżały u mnie w szafce w kuchni jakieś dwa lata :) Skojarzyły mi się z płatkami śniegowymi i postanowiłam je wykorzystać do dekoracji bombki! Płatki są oczywiście posypane brokatem i zabezpieczone bezbarwnym lakierem w sprayu. Spróbujcie, to naprawdę fajny pomysł na bombkę :)

bombka z przekładką

Jako pierwsza odgadła osoba, która się nie podpisała, ale za to dała swoje namiary jako: dziuniaf@gmail.com. Gratuluję! i proszę o e-maila z danymi adresowymi do wysyłki obiecanych papierów :)

bombka dekorowana w środku

bombka ręcznie zrobiona

środa, 16 października 2013

W dniu wczorajszym gościłam na warsztatach trzy przemiłe panie, które wykonały te oto piękne obrazy - kolaże w stylu Kim Poloson :)

Obiecałam, że zaraz wstawię fotki na bloga więc oto są:

 Kurs decoupage w Warsztawie - obraz kolaż

Wszystkie dziewczyny odrobiły naszą lekcję na szóstkę! Dziękuję Wam za naprawdę miłą atmosferę i mam nadzieję, że jeszcze się kiedyś spotkamy :)

A oto obrazy:

Warsztaty decoupage w Warsztawie

Warsztaty artystyczne - obrazy z pastami strukturalnymi

Decoupage i pasty strukturalne

Tak, wiem, że miałam pokazać zdjątka sobotniej inspiracji, ale nie dałam rady z obrobieniem zdjęć. Dlatego pokażę to jutro późno wieczorem, a dla zabicia czasu mam dla Was małą zagadkę świąteczną!

Tył tej bombki z aniołkami z mojego papieru został udekorowany w niekonwencjonalny sposób. Jak myślicie jak ją z tyłu udekorowałam? Pierwsza osoba, która prawidłowo zgadnie otrzyma ode mnie zestaw 6 papierów świątecznych z mojej kolekcji!

bombka z przekładką decoupage

Komentarze dotyczące zabawy zostawiajcie pod tym postem, zapraszam do zabawy!

 

P.S.

Widzę, że nie bardzo pasuje Wam cykl zadawania pytań, bo dotychczas pod postem jest tylko jeden komentarz, można jeszcze zgłaszać swoje problemy do końca tego tygodnia czyli 20.10 - tutaj

Tagi
napisz do asket


Linki Sponsorowane

Zobacz progam w TV o mnie/Watch TV about mePrzyłącz się na PINTEREST
Follow Me on Pinterest

STĄD PRZYCHODZICIE:kula
strona Asket

Linki Sponsorowane