Wpisy z tagiem: decoupage

wtorek, 17 grudnia 2013

Przed świętami jednym z ciekawych i popularnych prezentów jest zaproszenie - bon prezentowy na kurs lub warsztat, ewentualnie na zakupy, jaki można zakupić w mojej pracowni. Szczególnie panowie, którzy chcą zrobić przyjemną gwiazdkową niespodziankę swojej drugiej połowie często korzystają z tego rodzaju pomysłu na prezent. Dlatego zapraszam wszystkie osoby, które jeszcze nie zdecydowały się na prezent dla swojej bliskiej osoby, a wiedzą, że lubi ona decoupage, czy np. dekorowanie wnętrz na przemyślenie tej propozycji.

bon prezentowy - kurs decoupage

 

Bon świąteczny to świetny prezent dla osób, które uwielbiają rękodzieło i decoupage. Na pewno takim prezentem zrobisz piękną niespodziankę swojej żonie, mamie, córce!

Spraw swoim bliskim i znajomym zaproszenie na kurs lub bon na zakupy!

Zaproszenie na kurs


Szczególnie w okresie świątecznym, dla osób, które chciałyby podarować kurs komuś bliskiemu, wystawiamy BON PREZENTOWY - tzw. ZAPROSZENIE na kurs, na ozdobnym kartonie (obwiązany wstążką rulon), po wpłacie całości za kurs lub warsztat na konto. Bon może dotyczyć konkretnego kursu i terminu lub może być bardziej ogólny dotyczyć wyboru jednego z kilku stopni kursów itd. Bon zawiera czas na realizację np. 3 miesiące oraz wybór kursów czy warsztatów z zakresu oferty. Bon może opiewać na określoną kwotę itd. Wszystko można ustalić indywidualnie. Bon najczęściej wystawiam na 3 miesiące, ale można też na dłuższy okres czasu np. 6 miesięcy.

Zaproszenie wypisuję zawsze na imię i nazwisko osoby obdarowywanej i nie można go zamienić na zakupy, czy wymienić z powrotem na pieniądze.

 

Bon PREZENTOWY na zakupy


Dla osób, które chciałyby sprezentować komuś upominek w postaci zakupów w sklepie stacjonarnym, mogę wystawić bon prezentowy, na ozdobnym papierze na określoną kwotę (minimalna kwota to 100 zł). Bon taki ma czas realizacji 2 lub 3 miesiące od zakupu.

Proszę szczegóły ustalić ze mną tel.: 508 26 26 32 lub e-mailem asket@tlen.plPoniżej sekeretarzyk zrobiony na jednym z kursów decoupage : "sekretarzyk collage" czyli decoupage z pastą strukturalną.

decoupage z pastą strukturalną

bon prezentowy na zajęcia szkolenie decoupage

Jutro, czyli we wtorek pracownia otwarta jak zwykle od godz. 13 do 19ej. Można zrobić jeszcze zakupy, obowiązuje wyprzedaż jak w poprzedni wtorek i piątek tutaj

Ostatni raz przed świętami pracownia jako sklep będzie otwarta jeszcze w piątek. PO tym czasie nastąpi przerwa świąteczna do 29 grudnia.

Pozdrawiam serdecznie

Asket

piątek, 13 grudnia 2013

Poniżej przedstawiam Wam pomysł na prezent świąteczny - podkładki pod kubki wykonane przez uczennice na warsztatach Szkoły Decoupage. Fajnie połączony cartonnage serwetkowy z wycinaną serwetką. Powstały ciekawe kolaże.

Proste prace choć wymagające dość dużej precyzji.

technika serwetkowa bez zmarszczek

pomysł na prezent - własnoręcznie wykonane podkładki pod kubki

podkładki pod kubki - decoupage - technika serwetkowa

prosty decoupage - technika serwetkowadecoupage - technika serwetkowa

prosty decoupage - technika serwetkowa

i jeszcze jedno spojrzenie na podstawki i na wszystkie komplety:

Decoupage - metoda na żelazko, collage z serwetki

Jutro, czyli już dzisiaj pracownia jako sklep będzie normalnie czynna w godz. 13-19.00 można jeszcze robić zakupy. Zapraszam

Miłego Weekendu Wam życzę

Asket

poniedziałek, 02 grudnia 2013

Kolejne inspiracje, tym razem choinki z mdfu ozdobione na jednym z kursów decoupage w mojej pracowni.

crackle dwuskładnikowe spękania delikatne kurs decoupageZawieszka chonika - door-hanger

Te dwie są zrobione z papierów Asket BN Collections:

decoupage klasyczny - door-hanger w stylu retro

decoupage chonika - na stolik świąteczny

Wszystkiego najlepszego na nowy weekend!

Ostatni czas na zrobienie prezentów z decoupage!

Pozdrawiam serdecznie

Asket

crackle dwuskładnikowe spękania delikatne kurs decoupagewtorek, 26 listopada 2013

Kolejne inspiracje warsztatowe, tym razem z zastosowaniem starych obrazków świątecznych na dużym - 45cm zegarze.

Panie korzystały z papierów moich z kolekcji BN oraz z papierów ryżowych Decomanii i Calamboura.

retro vintage christmas lady zegar

zegar christmas decoupage - w stylu retro

I papiery z mojej kolecji które zostały użyte:

decoupage paper carta

decoupage paper cartaWe wtorek pracownia jako sklep czynna jak zwykle w godz. 13-19.00 Zapraszam

Pozdrawiam serdecznie

Asket

 

P.S. w środę odbędzie się kurs decoupage na szkle - od godz. 11.00 - zrobimy między innymi lampion świąteczny.

W czwartek 28.11. od godz. 11.00 odbędzie się kurs decoupage serwetkowy z cartonnage, a w piątek od godz. 16.00 - "Bombkowe Szaleństwo" na wszystkie kursy można się jeszcze zgłosić - tel. 508 2626 32

---------------------------------------------------

decoupage kursniedziela, 24 listopada 2013

Sezon bombkowego szaleństwa w pełni, kursy świąteczne cały czas się odbywają (najbliższy odbędzie się w piątek 29.11. od godz. 16ej-można się jeszcze zapisać), rzadko  mam ostatnio w ręku aparat. Brak mi czasu nie tylko na zrobienie zdjęć, ale także na ich obrobienie i wstawienie do internetu, tym bardziej cieszę się, że parę dni temu udało mi się obrobić parę fajnych fotek świątecznych dekoracji kursantów z nowymi papierami.

I oto one.

Bombka z przekładką - bombka dekorowana w środku

Kilka inspiracji bombek z przekładką, kilka na płaskiej -medalionowej powierzchni. Zdjęcia na szybko, więc aranżacja także na bieżąco improwizowana :)

Bombka z przekładką - bombka dekorowana w środku

Bombka z przekładką - bombka dekorowana w środku

Bombka z przekładką - bombka dekorowana w środkuBombka z przekładką - bombka dekorowana w środku

Bombka z przekładką - bombka dekorowana w środku

Bombka z przekładką - bombka dekorowana w środku

Bombka z przekładką - bombka dekorowana w środku

Bombka z przekładką - bombka dekorowana w środku

Na uwagę zasługuje papier nr97 z dziadem mikołajem, albo z dziadem mrozem w pięknych sepiowo-brązowych kolorach. Dla wszystkich miłośników stylu vintage - polecam serdecznie!

Bombka z przekładką - bombka dekorowana w środku

Papiery, z których zostały zrobione bombki poniżej, można kupić w mojej pracowni lub poprzez internet tutaj.

papier decoupage Asket

papier decoupage Asket świąteczne motywy

papier decoupage Asket świąteczne motywypapier decoupage Asket świąteczne motywy

Pozdrawiam wszystkich na nowy tydzień

Asket

---------------------------------------------------

decoupage kurspiątek, 22 listopada 2013

Jutro, czyli w sobotę 23 listopada jest dzień otwarty w pracowni, można przyjść na zakupy w godz. 13-18.00. Osoby, które nie mają czasu zrobić zakupów w dzień poprzedni zapraszam.

Pytanie:
" iza1952
2013/11/04 21:17:15
Witaj Asket.
Może moje pytanie wyda Ci się naiwne, ale jestem początkującą i nie mam doświadczenia. Tu, gdzie mieszkam nie mam możliwości uczestnictwa w żadnych warsztatach. Moja wiedza opiera się na internecie, a nie mogę znaleźć odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie. Moje pytanie dotyczy lakierowania. Wykończone prace np. serca, podkładki po wyschnięciu przywierają do siebie, czy do podłoża. Proszę powiedz mi co robię źle."

 podkładki pod kubki collage cartonnage

 

Odpowiedź:
Najprawdopodobniej to wina nieprawidłowego lakierowania, rzadziej złego lakieru. Każda warstwa położonego lakieru na przedmiot powinna wyschnąć minimum 12 godzin do następnego lakierowania. Dodatkowo lakier ma swoją strukturę chemiczną i do całkowitego utwardzenia potrzebuje kilku do kilkunastu dni od ostatniego lakierowania (w zależności od rodzaju lakieru i producenta). Zatem jeżeli tego czasu się nie zachowa, przedmioty mogą kleić się.
Jeżeli chodzi o lakier akrylowy to niestety większość lakierów tego typu nie jest odporna na gorąco, więc gorące kubki z herbatą mogą się przyklejać do podkładek. W tym wypadku polecam kupić sobie lakier odporny na gorąco, np. jakiś lakier na bazie poliuretanu, albo np. werniks szklący Maimerii. Jego wadą jest jednak to, że jest z połyskiem, więc matowe wykończenie nie wchodzi w grę.

Pytanie:

"Gość: galeria61, aamh46.neoplus.adsl.tpnet.pl
2013/11/01 20:54:35
Powtórzę moje pytanie dotyczące form styropianowych: czym je pokrywać, aby uzyskać w efekcie gładką powierzchnię? Nakładam kilka warstw farby akrylowej, ale nadal widoczna jest struktura styropianu."

bombki ze styropianu

 Odpowiedź:
Powierzchnia styropianowa nie należy do najwdzięczniejszych w dekorowaniu, szczególnie jeżeli chcemy uzyskać gładką powierzchnię. Styropian jest powierzchnią chropowatą i bardzo chłonną, dlatego nakładanie każdorazowe farby wiąże się z szybkim jej wchłanianiem do środka styropianu. Farba wsiąka, a powierzchnia nadal jest chropowata.
Częściowo można tę powierzchnię zamaskować poprzez:
- przed wszystkimi zabiegami starcie jej drobniutkim papierem ściernym - wtedy szczególnie bardzo chropowata powierzchnia się wyrównuje.
- zagruntowanie powierzchni dobrym i gęstym primerem do powierzchni chłonnych może częściowo zastopować zbytnie wchłanianie farby.
- zagruntowanie grubym gesso i po wyschnięciu wyrównanie powierzchni papierem ściernym.
- położenie efektownej pasty strukturalnej, która nada nową fakturę powierzchni. W tym przypadku na pewno nie będzie to gładka powierzchnia.

 Pytanie:
"Gość: Ejszia, host-89-231-246-90.mielec.mm.pl
2013/10/31 08:16:41
Dzień dobry! Skąd Pani bierze te piękne ozdoby wieńczące jajka i bombki, takie końcóweczki rzeźbione? Są cudowne i nadają pięknemu dziełu jeszcze większej subtelności!"

jaja wydmuszki z biżuterią

 Odpowiedź:
Metalowe końcówki do jajek to nic innego jak elementy półproduktów do biżuterii. Są to nakładki na koraliki, oraz szpili do koralików. Można je kupić w sklepach z materiałami do wyrobu biżuterii. Nakłada się je na dziurkę, albo w przypadki szpilki wkłada w dziurkę np na klej introligatorski albo na klej kropelka.

 

 Pytanie:
 "Gość: Ania, 77-253-88-24.adsl.inetia.pl
2013/11/03 16:01:15
Czy jeśli ze szklanego przedmiotu(szklanki itp.)zrobimy lampion, to czy przed włożeniem świeczki musimy zabezpieczyć środek jakims lakierem itp?(boję się, że przedmiot pęknie pod wpływem ciepła)"

lampion decoupage

Odpowiedź:

Nie trzeba zabezpieczać wnętrza szkła żadnym lakierem. Ja po prostu wkładam małą świeczkę - ale tylko tea-lighta, bo zwykła świeca może się stopić i stopiony rozgrzany wosk może spowodować pęknięcie szkła. Płomień świecy daje najwięcej ciepła górą więc jeżeli kieliszek jest dość szeroki i świecę wstawimy w samym jego środku, to nic nie powinno się stać. Jedynie kieliszek trochę się nagrzeje. Musimy jednak uważać, aby lampion nie stał pod jakąś półką, a góra kieliszka była otwarta, gdyż ciepło musi swobodnie wypływać górą.
 

Pod tym postem w komentarzach, do 10go grudnia czekam na kolejne Wasze pytania do cyklu porad.

Niestety z braku czasu nie mogę odpowiedzieć na wszystkie, dlatego, jeżeli Twoje poprzednie pytanie pozostanie bez odpowiedzi możesz je ponownie skopiować z adnotacją, że zadajesz je ponownie, wtedy wezmę je pod uwagę w pierwszej kolejności.

Pozdrawiam serdecznie

Asketczwartek, 14 listopada 2013

Zrobiłam kilka nowych wzorów papierów do decoupage na Boże narodzenie. Na początek kilka wzorów z Mikołajami, bo od dawna miałam w planach ten temat świąteczny, którego jeszcze nie robiłam.

papier do decoupage, papier klasyczny, papier Asket

papier do decoupage, papier klasyczny, papier Asket

papier do decoupage, papier klasyczny, papier Asketpapier do decoupage, papier klasyczny, papier Asketpapier do decoupage, papier klasyczny, papier Asket

papier do decoupage, papier klasyczny, papier Asketpapier do decoupage, papier klasyczny, papier Asket

 

Nowe papiery można zamówić tutaj lub tutaj.

W piątek zapraszam na spotkanie dla miłośników decoupage na 17.30.

Uwaga! Bombkowa Wymiana - potrzebne panie do pomocy w produkcji bombek!

Natomiast od poniedziałku, a właściwie od tej soboty potrzebuję kilka osób do pomocy w mojej pracowni do robienia bombek w zamian za moje kursy. Jeżeli masz czas, najlepiej, jesteś moją kursantką i chciałabyś mi pomóc w dekoracji bombek od listopada do połowy grudnia, to proszę o telefon: 508 26 26 32.

Główne wymagania to przede wszystkim dokładność i precyzyjność.

W zamian za wykonanie określonej ilości bombek oferuję dowolnie wybrany przez Ciebie kurs decoupage lub warsztat, który będzie można wykorzystać od zaraz do końca przyszłego roku. Szczegóły podaję przez telefon.

Pozdrawiam serdecznie

Asket

czwartek, 07 listopada 2013

Najbliższe spotkanie dla decoupażystów odbędzie się 15 listopada, a nie jak na mojej stronie widniało 8 listopada. Za pomyłkę przepraszam i już poprawiłam. 8 listopada niestety mam warsztat z cartonnage i nie zauważyłam że oba terminy się pokrywają. Za to 15 listopada będę miała więcej nowych rzeczy do ozdabiania, m.innymi przyjdą świetne amerykańskie konturówki-glitersy, które panie uwielbiają. Na razie jeszcze niestety czekam za dostawą.

Natomiast chciałam Wam pokazać drugą szkatułkę z serii z efektem marmuru, tym razem zrobioną na warsztacie przez Agatę jakiś czas temu. Agata chciała nauczyć się jak malować marmur, ale niestety nie podobał jej się wazon, który wtedy ozdabialiśmy, bo twierdziła, że jest za bardzo "nagrobkowy". Zatem postanowiłyśmy, że zrobi szkatułkę. Moją szkatułkę już widzieliście /na trzecim zdjęciu są obie/, natomiast poniżej efekt jej pracy:

szkatułka retro decoupage

szkatułka z damą retro

A tu dwie nasze szkatułki:

Jak namalować efekt marmuru - warsztaty

Szkatułkę podobną będzie można zrobić na jednym z nadchodzących warsztatów krok po kroku. Termin wkrótce.

Pozdrawiam Serdecznie

Asket

czwartek, 31 października 2013

Pytanie:

Witam, mam następujące pytanie: czy preparaty do spękań dwuskładnikowe firmy Heritage można zmyć wodą, tzn, czy można zmyć drugi składnik po wypełnieniu krakli i polakierować pierwszy składnik lakierem akrylowym? Pozdrawiam, Magda

Odpowiedź:

Można to zrobić, ale to wymaga wprawy, bo zmywając drugi step z powierzchni nieumiejętnie można zmyć także wypełnione spękania. Po drugie trzeba naprawdę zmyć cały step II nie zostawiając ani odrobiny, bo jeżeli tego nie zrobimy, a chcemy potem polakierować lakierem akrylowym - ten lakier zmiesza nam się ze stepem II i zrobi się miękka zupa.

 

Pytanie:

Mam stary wielopoziomowy,drewniany kwietnik,kupiłam go w latach dziewięćdziesiątych,w związku z tym,nie wygląda już za pięknie,momentami lakier,czy cokolwiek to było,poodłaziło,starło się,drzewo w tych miejscach wygląda niekoniecznie dobrze.Chciałabym go odnowić i zdekupażowac,ale nie wiem,czy mogę go potraktować jak kolejny ozdabiany przedmiot,tzn.primer,farba,serwetka,lakier,czy w pierwszym rzędzie nie potrzebuje on,jakigoś specjalistycznego preparatu do zmaltretowanego drzewa.
Bardzo proszę o jakieś wskazówki i serdecznie pozdrawiam Kasia.

przykładowe kwietniki

Odpowiedź:

Jeżeli kwietnik jest drewniany, należałoby najpierw sprawdzić, czy nie ma w nim korników, a jeżeli są, to potraktować kwietnik specjalnym preparatem do tego.

Jeżeli drewno jest pomalowane i polakierowane i miejscami odłazi, to także proponuję zetrzeć to papierem ściernym, albo chociaż trochę zmatowić powierzchnię, zanim pomaluje się primerem.

Jeżeli nie chce nam się ścierać papierem ściernym całego kwietnika, to są na rynku preparaty do zmywania powłok lakierniczych i farb. Można je kupić w sklepie budowlanym. To są preparaty chemiczne, więc trzeba zachować przy tym ostrożność, ale można w ten sposób zaoszczędzić pracy ręcznej. Taki preparat należy położyć pędzlem na powierzchnię i czekać na reakcję chemiczną, która spowoduje łatwe odchodzenie powłoki farby od powierzchni. Bierzemy potem szpachelkę (nie zapominajmy przy tym o grubych gumowych rękawiczkach i wentylowanym pomieszczeniu) i skrobiemy resztki farby.

Po tych zabiegach możemy już pomalować kwietnik farbą podkładową i dalej jak w przypadku całego procesu decoupage.

 

Pod tym postem w komentarzach, do 15go listopada czekam na kolejne Wasze pytania do cyklu porad.

Pozdrawiam serdecznie

Asket

jesień w Warszawie

Jesień w parku za moim domem, nawet w Warszawie w tym roku wygląda pięknie... Fotka Krzysztofa.

 

 

---------------------------------------------------

decoupage kursponiedziałek, 28 października 2013

Lubię dwuskładnikową krakelurę, bo tak naprawdę niewiele potrzeba decoupage, aby praca wyglądała efektownie postarzona. W tym przypadku nie przepadam za dużą ilością motywów, ani za zbyt kolorowym tłem.

Poniżej efekt warsztatów z postarzania wykonany na wieszaczkach uczennic Szkoły Decoupage.

wieszak crakle dwuskładnikowe

Wieszaki są także postarzane techniką shabby chic oraz patynowane. Najważniejsze jednak w tych pracach jest motyw decoupage klasycznego. Prosta kompozycja jednego motywu, a jaki efekt! :)

krakelura dwuskładnikowa

Technika crackle dwuskładnikowego wbrew pozorom nie jest prosta. Często osoby niedoświadczone w ogóle w żadnych technikach plastycznych rzucają się od razu na głęboką wodę sprawiając sobie takie crackle, co je później zniechęca. Dlatego początkującym osobom polecam mimo wszystko jednoskładnikowy preparat na początek. Jest to inny rodzaj sTagi
napisz do asket


Linki Sponsorowane

Zobacz progam w TV o mnie/Watch TV about mePrzyłącz się na PINTEREST
Follow Me on Pinterest

STĄD PRZYCHODZICIE:kula
strona Asket

Linki Sponsorowane