Wpisy z tagiem: bombki decoupage

wtorek, 06 stycznia 2015

Witam Was już po nowym roku! Mam nadzieję, że spędziliście te dni świąteczne miło i sympatycznie, tak jak ja.

Tak jak obiecałam dzisiaj pokażę "bombki w stylu shabby chic" - jak je nazwałam albo - "lodowy szyk" - bo wyglądają jakby były skute lodem (mam nadzieję, że na niektórych zdjęciach to widać). Małe, 8cm w sam raz na moją małą choinkę w tym stylu.

(na poniższym zdjęciu widać moją rękę)

Bombki ręcznie wykonane

W sumie z tym motywem zrobiłam 9 dzwonków i 6 kulistych bombek.

Bombki ze spękaniamiKliknij na obrazek powyżej aby powiększyć zdjęcie

Bombki są zrobione z nowego papieru - z ostrokrzewem i jemiołą BN 126, który można kupić jest teraz w promocji noworocznej do 11 stycznia.

Papier do decoupage z ostrokrzewem i jemiołą

Kliknij na obrazek powyżej aby przejść do promocji noworocznej

Będzie duuuużo zdjątek, miłego oglądania :)

Komplet bombek na choinkę - na prezent - ręcznie wykonaneKomplet bombek na choinkę - na prezent - ręcznie wykonaneOryginalna bombka dzwonekBombki oryginalne - ozdoby ręcznie robioneBombki oryginalne - ozdoby ręcznie robione

Bombki ze spękaniami

Bombki ze spękaniamiBombki ze spękaniamiPromocja papierów do decoupage na nowy rokBombki ze spękaniamiKomplet bombek do zamówienia na choinkęBombki ze spękaniami krakelurąBombka ręcznie wykonana z crackleBombki ręcznie wykonaneBombki ręcznie wykonaneBombki ręcznie wykonaneBombki ręcznie wykonaneBombki ręcznie wykonaneKliknij na obrazek powyżej aby powiększyć zdjęcie

Bombki ręcznie wykonane

Bombki ręcznie wykonaneBombki ręcznie wykonanechristmas decorations balls and bellschristmas decorations balls and bells

christmas decorations balls and bells

christmas decorations balls and bells

Papiery z kolekcji z których zostały zrobione bombki można zakupić tutaj

Jak zamawiać papiery drogą elektroniczną jest tutaj

Warunki promocji noworocznej są tutaj

sobota, 20 grudnia 2014

Dzisiaj kolejne bombki trochę w innym stylu niż poprzednie. Będzie dużo zdjęć, bo nie mogłam się zdecydować jak mam wam je pokazać.

Bombki decoupage w kształcie kropli

 

Bombki na choinkę robię zazwyczaj partiami, po kilka w komplecie, tak aby pasowały do siebie na choince.

Bombki decoupage w kształcie kropliTego rodzaju bombki o kształcie dużej 18cm kropli chciałam zrobić już od zeszłego roku. Sprzedażowo bombki (piszę tutaj o surowcu, nie o gotowych ozdobionych bombkach) te nie cieszą się takim powodzeniem jak zwykłe kule czy medaliony. Byłam trochę zdziwiona, bo zwykle panie narzekały na brak weny, co można z nich zrobić. Mnie za to bardzo podoba się ich inny kształt, można z nich wyczarować bardziej oryginalne dekoracje, szczególnie na dużą choinkę. 

w stylu angielskim Bombki decoupage w kształcie kropliW sumie zrobiłam 12 bombek po 6 w dwóch kompletach. Dzisiaj pokazuję Wam bardziej uniwersalne na bazie koloru białego z szarym beżem, z białymi dodatkami. Mam nadzieję, że Wam się spodobają.

Bombki decoupage w kształcie kropliBombki są zrobione z kombinacji dwóch moich papierów z którego zrobiłam nowy papier. Nie ma go jeszcze w sprzedaży, ale o tym napiszę w następnych postach.

Bombki decoupage w kształcie kropli

Bombki decoupage w kształcie kropli

Bombki decoupage w kształcie kropliBombki decoupage w kształcie kropliTutaj na dwóch zdjęciach poniżej widać, jak oświetlenie  zmienia całkowicie obraz przedmiotu. Na pierwszym zdjęciu reliefy są mniej widoczne, za to widać błyszczącą powierzchnię bombek. Także kolory są trochę inne. A ja tylko zmieniłam ustawienia w aparacie fotograficznym :)

Bombki decoupage w kształcie kropli

Tutaj widać więcej reliefów, a kolory wydają się być cieplejsze. Bombki decoupage w kształcie kropliBombki decoupage w kształcie kropli

Sporo zabawy i czasu zabrały mi reliefy, czyli wypukłe wzorki, które robiłam odręcznie. Dlatego na każdej bombce jest inny wzorek. Nie cierpię szablonów!Bombki decoupage w kształcie kropliBombki decoupage w kształcie kropliBombki decoupage w kształcie kropliBombki decoupage w kształcie kropliBombki decoupage w kształcie kropliMiłego weekendu życzę i owocnej pracy przy świątecznych przygotowaniach!

Pozdrawiam

Asket

P.S. oczywiście bombek c. d. nastąpi...

środa, 17 grudnia 2014

Tak jak obiecałam, dzisiaj przedstawiam bombki, które w tym roku ozdobią moją choinkę.

Na początek BOMBKI - CZERWONE MEDALIONY, zrobione z małymi motywami - kołami.

Bombki zrobione ręcznie - techniką decoupage

Wiele radości sprawiło mi zrobienie tych bombek. W tym roku postanowiłam, że moja choinka będzie z akcentem czerwonym. Bombki zrobione ręcznie - techniką decoupage

Bombki zrobione ręcznie - techniką decoupage

Co roku dekorowałam choinkę w kolorach biało-srebrno-złotych, ale przyszedł czas na zmianę.Bombki zrobione ręcznie - techniką decoupage

Bombki zrobione ręcznie - techniką decoupageBombki zrobione ręcznie - techniką decoupageBombki zrobione ręcznie - techniką decoupage

Bombki niestety nie zawsze dobrze wychodzą na zdjęciach ze względu na brokat, który na zdjęciach albo się odbija i tworzy tzw. bliki, albo wygląda jak brudny czarny piasek.

Bombki zrobione ręcznie - techniką decoupageTutaj złote reliefy posypane brokatem czasami wyglądają jak rozmazane, ale taki jest niestety efekt robienia fotek. W rzeczywistości reliefy są bardziej wyraziste.Bombki zrobione ręcznie - techniką decoupage

Bombki zrobione ręcznie - techniką decoupageTutaj jest papier,  z którego zrobiłam te bombki, małe kółka z łatwością przyklejają się na medaliony: Nr papieru z serii Asket Design BN 052,

papier do decoupage Asket - kartki do decoupage

Jest jeszcze jego większa wersja na większe bombki, albo bombki innego rodzaju, jak np. na kartonie z serii K023 jak poniżej lub na papierze: BN023 tutaj jest cała kolekcja moich papierów.

Np: Z przekładką kartonową:

Bombka z przekładką  - z kartonów Asket

kakrton do bombek Asket - kartki do decoupagePapier klasyczny:

papier do decoupage Asket - kartki do decoupage

Jutro ciąg dalszy bombek na moją choinkę :)

wtorek, 02 grudnia 2014

W najbliższy weekend odbędą się dwa warsztaty, w sobotę Bombkowe Szaleństwo z Latarnią, a w niedzielę wykonamy wazon z efektem marmuru i reliefami.

Szczegóły kursów ich opisy i ceny są tutaj

Uwaga! link się długo otwiera, trzeba poczekać chwilkę:

http://pasjadecoupage.pl/index.php?gallery=images/_WARSZTATY_GWIAZDKA6 grudnia, (warsztat zostanie także powtórzony jeszcze 8 grudnia od godz. 11.00)na warsztatach wykonamy dwie bombki oraz latarenkę krok po kroku, każdą dekorację inną techniką, wykorzystując koloryzowane pasty strukturalne, pastę śniegową, brokat, konturówki, oraz mikrokulki. Motywy do wyboru z papierów Asket Design Collection. 

Wykonamy:

1. Biały plastikowy medalion 12cm udekorowany na zewnątrz techniką transferu, pastą kolorowaną, oraz mikrokulkami, brokatem i kolorowymi dżetami.
2. Z plastikowej kulistej białej bombki zrobimy sami bombkę wklęsłą, z drugiej strony zrobimy okienko z kształtem gwiazdki, rombu lub innego kształtu itp. Zrobimy strukturę, którą nałożymy na bombkę w dowolnym kolorze, a następnie ozdobimy ją brokatem, konturówkami, a okienka mikrokulkami, tworząc "efekt cukru" na motywach.

3. Ozdobimy także małą latarenkę w technice trójwymiarowego decoupage 3D z papierów z kolekcji Asket (nie tylko aniołki), którą następnie udekorujemy, aby wyglądała na zaśnieżoną.

Poniżej zdjęcia przedstawiają prace wykonane w opisanych technikach. Na laterenkach zdjęcia nie oddają efektu 3d.

dekoracja świąteczna wiktoriańska latarenka

Bombka wkllęsła z okienkiem i efektem cukrzanego motywu

Elementy decoupage na latarni są wypukłe, czego nie widać na zdjęciach.

dekoracja świąteczna wiktoriańska latarenka

Jak zrobić bombki z transferem -kurs u Asket

Bombka wkllęsła z okienkiem i efektem cukrzanego motywuJak zrobić bombki z transferem -kurs u Asket

Bombka wkllęsła z okienkiem i efektem cukrzanego motywu

dekoracja świąteczna wiktoriańska latarenkaJak zrobić bombki z transferem -kurs u Asket

Bombka wkllęsła z okienkiem i efektem cukrzanego motywuBombka wkllęsła z okienkiem i efektem cukrzanego motywu

dekoracja świąteczna wiktoriańska latarenka

W niedzielę natomiast zostanie wznowiony warsztat Wazon z efektem marmuru oraz reliefami. Tym razem wykonamy wazon o innym kształcie niż na zdjęciach oraz z innymi wzorami do wyboru.

OPIS WARSZTATU:

Na warsztacie krok po kroku ozdabiamy szklany wazon z motywem ptaszków lub dam. Kolorystyka wazonu dowolna. Zdjęcia poniżej stanowią przykład. Kształt wazonu będzie inny niż na zdjęciach, ale wielkość porównywalna.

W cenę kursu wliczone są:
1. Wszystkie Materiały i preparaty do wykonania dekoracji.
2. Wiedza i instruktaż czyli know-how jak to zrobić.
3. Ozdobiony i gotowy do polakierowania przedmiot zabierzesz do domu. Istnieje możliwość odebrania wazonu na następny dzień z powodu długiego schnięcia farb.


Nauczysz się:
1. jak pracować na powierzchni szklanej
2. tworzenia efektu marmuru na każdej powierzchni
3. techniki tworzenia koronki wokół owalu
4. techniki pracy z konturówkami
5. techniki pracy z mikrokulkami
jak zrobić efekt marmuru na wazonie

wazon tranfer na szkle

Na warsztaty można się zgłaszać, najlepiej tel. 508 26 26 32 po godz. 13.00. natomiast jutro pracownia jest czynna jako sklep normalnie, czyli w godz. 13-19.00. Można jeszcze zaopatrzyć się w bombki, papiery, brokaty, mikrokulki czy konturówki - perlen -peny, glittersy itd.

wtorek, 21 października 2014

Czas tak szybko, śmiga, że ani się obejrzałam, a tu już listopad się zbliża!

Na szybko wstawiam jeszcze świeżutko zrobione bombki z ostatnich warsztatów, wszystkie zrobione z nowymi wzorami A.D. 2014 Asket Design Collection przez uczennice.

Takie bombki będzie można jeszcze zrobić na jesiennym warsztacie, cały czas nieszczęsny terminarz czeka na uzupełnienie, mam nadzieję, że wkrótce pojawi się na stronie.

Wszystkie bombki z przekładką zrobione są z nowości z tego roku, a mianowicie z kartonów czyli papierów z serii K, cała kolekcja jest tutaj.

Jak zrobić bombki w stylur retro z domkami w środku

Papiery - Kartony  są bardzo praktyczne, wykonane z dobrej jakości sztywnego kartonu, nie wymagają specjalnej obróbki oprócz wycięcia i dopasowania do bombki.

Bombka z przekładką w środkuBombki są zrobione różnymi technikami, ale głównie od środka.

papiery do bombek z przekładką w środku

papiery do bombek z przekładką w środkuBombki z pleksi - jak ozdobić? użyć kartonu AsketBombki z pleksi - jak ozdobić? użyć kartonu Asket

Kurs decoupage na bombkachDecoupage kursy w WarszawieDecoupage kursy w WarszawieBombki rękodzieło na zamówienie i na kursach

Decoupage kursy w WarszawieDecoupage kursy w Warszawie

Decoupage kursy w WarszawieDecoupage kursy w WarszawieDecoupage kursy w Warszawie

I jak Wam podobają się bombki zrobione na warsztatach?

 

Wszystkie papiery można zakupić u mnie w pracowni, a także przez internet tutaj:

Cała kolekcja świąteczna jest tutaj

Jak kupić papiery i jak  zamawiać jest tutaj

Już wkrótce cała partia zupełnie nowych wzorów!

Pracownia jest cały tydzień czynna od godz. 13.00 do godz. 20.00 włącznie z piątkiem. W sobotę będę miała otwartą pracownię do godz. 15.00. Można przyjść i zrobić zakupy.

Pojawiły się nowa dostawa papierów ryżowych ze świątecznymi wzorami, a także cała gama brokatów, glittersów oraz konturówek i różnokolorowych mikrokulek, także można je zakupić.

Zapraszam serdecznie

Asket

wtorek, 23 września 2014

Albo ile zrobicie bombek w 6 dni? Poniżej skrót z kursu bombkowego  Art Szkoły Asket tzw. "Christmas Edition" który odbył się już jakiś czas temu. Są to gotowe ozdoby świąteczne, każda zupełnie inna i zrobione przeróżnymi technikami -od razu do powieszenia na choince, czy postawienia na stole świątecznym.

Jak zrobić bombki na zamówienie

 Ozdoby na zdjątkach zrobione są tylko przez dwie dziewczyny z kursu i każda ozdobiła w sumie aż 17 przedmiotów! Bombki ręcznie wykonane - kurs krok po kroku w WarszawieBombka decoupage kurs krok po kroku w Warszawie

Dzisiaj tylko zajawka, ale postaram się zrobić szerszy wgląd i opis tego co zrobiły dziewczyny w ciągu tych 6 dni.

Najbliższy 1 dniowy kurs bombkowy  (Bombkowe Szaleństwo I )planuję na 4 października, można się zapisać, natomiast 6 dniowy kurs Art Szkoły Asket "Christmas Edition" będzie powtórzony 3-8 listopad, także można się zapisać tel. 508 262632.

Natomiast pozostałe kursy w terminarzu uzupełnię pojutrze.

Bombki ręcznie wykonane - kurs krok po kroku w Warszawie

***************

Jutro i do końca tygodnia pracownia będzie otwarta, a w środę czwartek i piątek pracownia będzie otwarta od 11-19.00 - mam Art Szkołę, więc będzie można wpaść na szybkie zakupy.

Farby kredowe AMERICANA DECOR - firmy Decor Art - cennik:

Pytacie mnie o kursy na farbach kredowych - oczywiście będą już w październiku, poniżej podaję także ceny tych farb i produktów w mojej pracowni :

  • Każdy kolor 236 ml. - 37 zł
  • Lakiery 236 ml ultra mate i light satin- 42 zł, Soft touch- 52zł
  • Transfer do farb 236 ml: 39 zł
  • Woski 236 ml -każdy kolor 49 zł
  • szablony- 33 zł za szt.

Farby są wzorowane na farbach Annie Sloan, porównywalnej, wysokiej  jakości, natomiast cenowo są o wiele tańsze. (100ml kosztują ok. 40 zł)

Spotkanie dla decoupażystów odbędzie się 3 października, w piątek.

 

***************

Uwaga! Pani Beata z LUBNIEWIC, która już jakiś czas temu wpłaciła za papiery 86 zł proszona jest o pilny kontakt ze mną, gdyż nie otrzymałam e-maila z zamówieniem. Czekałam, aż może się Pani zgłosi, ale niestety nie mam nic od Pani za wyjątkiem pieniędzy, które wpłynęły 2 września.

Pozdrawiam serdecznie i życzę miłego tygodnia

Asket

niedziela, 13 stycznia 2013

Jeszcze w zeszłym roku zaczęłam robić szklane bombki z różami dla siebie. Powstały wtedy dwie bombki, których nie zdążyłam wykończyć. W tym roku dorobiłam kilka i nazwałam je bombkami lodowymi (coś w tym roku polubiłam lodowe akcenty ;)) z różą, choć róż na bombkach jest więcej. To jedne z moich ulubionych motywów różanych. Aż się prosiły, żeby zrobić je na bombkach. :) Lubię robić świąteczne ozdoby z nieświątecznymi motywami.

bombki skute lodem

bombki skute lodem 

W aranżacji z ptaszkami - też moim ulubionym motywem świątecznym.

bombki skute lodem

Więcej bombek można zobaczyć w poniższej prezentacji flash. 

 

A na drugim blogu możecie zobaczyć, jak wisiały bombki na nowej choince. Kliknij na poniższy obrazek z choinką:

choinka w stylu shabby chic

wtorek, 13 listopada 2012

Oto bombki płaskie, które ozdabiałam na pokazie w zeszłym miesiącu. Co prawda jednej wtedy nie skończyłam z braku czasu, pokazuję zatem teraz.

 bombki asket

Motywy użyte na bombkach są z mojej kolekcji papierów i zostały specjalnie przeze mnie przygotowane, aby pasowały na bombki o średnicy 12 cm. Papiery można zakupić u mnie w pracowni.

 

bombki asket

bombki ręcznie wykonane

bombki ręcznie wykonane

Za to, to co robiłam na pokazie kilka dni temu na razie pozostanie jeszcze małą tajemnicą :)

Do pracowni przyszła nowa dostawa różnej maści konturówek, cienkich, grubych i tzw. glitersów  (konturówek z brokatem), perełek w płynie, a także mikrokulek srebrnych i złotych oraz preparatu do efektu szronu. Są także pasty różne perłowe, pękające i piękne pasty złote i srebrne z efektem metalu (nie stamperyjne, ani pentartowe). Dotarła także aksamitna w dotyku pianka do 3d i mnóstwo stempli - także z motywami świątecznymi.

A przede wszystkim mam duże i małe bombki medaliony dwuelementowe w przezroczystego pleksi. 

Jutro jak zwykle otwarte zapraszam.

bombki decoupae

papier Asket

papier Asketśroda, 26 października 2011

Rozpoczął się dla mnie okres masakry zdjęciowej. Bombki i wszystkie świecidełka z brokatami, złoceniami na zdjęciach wychodzą okropnie, jeżeli się ich dobrze nie oświetli. Niestety okres jesienno-zimowy nie daje nam dużo światła słonecznego. Wobec czego dwoję się i troję, aby jako tako wyglądało to to na zdjęciu.

Szklane medaliony z efektem perłowych mas, reliefami, sztucznymi perełkami w płynie, mikrokulkami,  w stylu wiktoriańskim, to jedna z propozycji warsztatów przedświątecznych. Termin warsztatów wkrótce. A jutro kolejne przygotowane projekty.

bombki z reliefem i masą perłową

efekt masy perłowej

jak zrobić bombki z reliefem

czwartek, 30 grudnia 2010

Nie zrobiłam zawrotnej ilości ozdób na święta dla siebie w tym roku, ale coś tam dłubałam i jeszcze przez jakiś czas będę pokazywała co nieco na blogu. Niestety okres przed świętami był dla mnie jednym z najbadziej pracowitych w ostatnim czasie. Te bombki powstały jeszcze przed świątami, ale zostały zrobione dosłownie "na kolanie" pomiędzy kolejnym posiłkiem, między warsztatami, w przerwie robienia prezentów dla bliskich.

Trzy miesiące temu na spotkaniu decoupage pokazywałam jak zrobić bombkę z perłową pastą strukturalną i złotym reliefem i tak mi się spodobała, że postanowiłam dorobić kilka na świąteczną choinkę do pracowni. Bombki nie są duże, bo takie właśnie najlepiej wyglądają na choince. Ponieważ w tym roku naoglądałam się aniołkowych i domkowych ozdób aż nadto, postanowiłam, że moje bombki będą z różami. Standardowo, to mój ulubiony motyw i do mojej choinki będzie pasował.

Bombki dwuelementowe są odzobione metodą na zewnątrz, po połowie. Iskrzą się i świecą, czego jak zwykle nie widać na zdjęciach. Z jednej strony to klasyczny decoupage, z drugiej tak jak napisałam pasta strukturalna i złota i srebrna konturówka. Zapraszam do przejrzenia zdjątek poniżej.

 

decoupage

Tutaj wśród ozdób wisi jedna na choince

bombka z reliefem

Tutaj wszystkie pięć. Jedna jest więsza o centymetr.

bańka decoupage

Tutaj druga strona bombek:

Wypukły relief, jak zrobić wypukłe reliefy

 

tutaj zbliżenie na bombki posypane białym połyskującym brokatem

 

jak zrobić bombki na choinkę

Wkrótce pokażę także kilka innych ozdób i zapraszam także na mojego drugiego bloga

 
1 , 2
Tagi
napisz do asket


Linki Sponsorowane

Zobacz progam w TV o mnie/Watch TV about mePrzyłącz się na PINTEREST
Follow Me on Pinterest

STĄD PRZYCHODZICIE:kula
strona Asket

Linki Sponsorowane