Wpisy z tagiem: meble decoupage

czwartek, 08 sierpnia 2013

Na jednym ze spotkań dla miłośników decoupage ozdabiałam tę oto starą komodę z mdfu. Nie mam niestety jej zdjęć przed metamorfozą, bo komoda od kilku lat stała pomalowana podkładem i czekała na swoją kolej. W sumie miałam ją wyrzucić, bo szuflady się powypaczały, ostatecznie jednak postanowiłam postawić ją w pracowni na różne podręczne rupiecie.

decoupage klasczn - meble komodaWykorzystałam do niej już wcześniej wycięte motywy, przeznaczone do manekina, który ostatecznie nie został nimi udekorowany (pisałam o tym kilka lat wcześniej).

decoupage - motywy z papieru

Wierzch i boki komody są pocracklowane, ale niestety trudno było zrobić zdjęcie tak, aby było to widać.

meble decoupage

Na komodzie stoją teraz moje różne narzędzia i przybory na warsztaty.

decoupage meble

Same wycięte motywy na szuflady przyklejałam około 5 godzin, ale efekt się opłacił, bo "nowa" komoda bardzo mi się podoba :)

Planowałam jeszcze przykręcić do niej gałki - po dwie przy każdej szufladzie, jednak na razie nie znalazłam takich, które by mi odpowiadały. Motywy są głównym elementem dekoracyjnym tego mebla, więc gałki muszą być mało widoczne.

Pokazuję Wam komodę w momencie takim jak to wygląda teraz.decoupage meble

Wiele osób pyta mnie jak wykonać decoupage na starych meblach z mdfu. Jak najbardziej stare meble można w ten sposób odświeżać i nadawać im nowy "look". W takim przypadku podczas przygotowania mebla do decoupage nie należy zdzierać całej okleiny. Wystarczy zmatowić ją dobrze papierem ściernym i natępnie pomalować dobrym primerem do powierzchni niechłonnych, aby zwiększyć przyczepność kolejnej warstwy farby.

 

Pozdawiam wakacyjnie :)

Asket

plażowa asket

 

---------------------------------------------------

decoupage kursponiedziałek, 24 września 2012

Jakiś czas temu, na jednym ze spotkań zakręconych decu wspólnie zaczęliśmy dekorować taboret -stolik który wyglądał tak:

stary stołek

W trakcie:

malowanie mebli

malowanie mebli

malowanie mebli

Stołek jest dość duży i na spotkaniu nie ozdobiłam go do końca. Było wiele pomysłów, jeden z nich poniżej:

malowanie mebli

Ostatecznie jednak zdecydowałam się na tradycyjny print room:

Dekorowanie mebli

Dekorowanie mebli

Sołek może być także małym stolikiem.

Dekorowanie mebli

Pozdrawiam Was serdecznie w nowym tygodniu. Pracownia jest czynna jutro od 13-19.00. Są już bombki, serwetki świąteczne i nowe papiery decomanii.

Asket

piątek, 15 czerwca 2012

Oto drugi stołek, który wykonałam łącząc bielenie i decoupage oraz reliefy. Bardziej monochromatyczny niż ten, specjalnie chciałam, aby kolor fiołków był przygaszony i w STYLU VINTAGE

decou na meblach

jak wykonać reliefy

Podstawowa metoda stołka to bielenie drewna metodą suchego pędzla oraz decoupage klasyczny i ręcznie nakładane reliefy konturówką. Stołek taki będzie można wykonać na drugich warsztatach w plenerze, który musiałam przełożyć na termin 13-15 lipca /z 29 czerwca/.30 czerwca to ja wyjeżdżam się szkolić i mam nadzieję przyjechać z nowymi technikami i pomysłami. :)

Cały plan pleneru pierwszego (22-24 czerwca) i drugiego jest

tutaj

Można się jeszcze zapisywać, serdecznie zapraszam!

 

bielenie mebli

piątek, 13 kwietnia 2012

a raczej stołek zrobiłam ostatnio. Częściowo pobielony, częściowo zdecoupageowany, był zrobiony ot, z potrzeby chwili. Wyciągnęłam do niego moje wycięte motywy różyczek, które od lat leżą w szufladzie i czekają na swoją kolej. Różyczki ułożyły się na stołeczku w ładny wianuszek, więc od razu postanowiłam je tam przykleić.

decoupage na meblach - stołek

jak zrobić bielenie na meblach

Bielenia, jak na stołku można się nauczyć na moim warsztatcie małe formy meblowe, który będzie za tydzień. A już niedługo będzie kilka nowych kursów dotyczących mebli. Będą to warsztaty z serii malowania dekoracyjnego. Będzie bielenie na różne sposoby.

jak zrobić reliefy na meblach

Będzie też kilka nowych warsztatów decoupażowych. Jestem w trakcie ich przygotowywania, ale nie powiem na razie niczego. Do zobaczenia wkrótce.

decoupage meble

czwartek, 27 stycznia 2011

Bardzo Wam dziękuję, za słowa otuchy, które do mnie piszecie. Choć macie wątpliwości co do moich intencji. Więc piszę: sprawiedliwość to bardzo mocne słowo i ma bardzo dużą siłę sprawczą. Tego tylko chcę i wiem, że niedługo już się stanie. Jak zwykle, w przypadku, gdy coś wypowiadam i piszę, bo tego chcę. I nie biorę pod uwagę żadnych odstępstw.

Dziękuję także za miłe komentarze dotyczące moich prac. Choć obiecałam więcej pisać i zamieszczać na blogu nadal mam mało czasu na "surfowanie" /lubię to słowo :)/ po sieci i nadal rzadko będę odpisywać na maile. Brak czasu - po prostu. Wczoraj np. pół dnia zebrało mi się na obrobienie masy zdjęć, aby wstawić je na strony, a drugie pół spędziłam w różnych sklepach i hurtowniach. I tak to niewiele co powinnam zrobić, bo np. meble niedokończone nadal czekają na swoją kolej, pracownia jest nie posprzątana, stosy niedokończonych decupaży i pomysłów... Ale cóż, przyszło już mi pogodzić się z tym, że moje miejsce tak będzie wyglądać.

Do Tamary, która pyta o złocenia odpowiadam: to są złocenia- nie farba.

Ktoś mnie także pytał o kurs transferów krok po kroku - obiecałam, pamiętam, ale w najbliższym miesiącu nie będę miała na to czasu. Może w kwietniu lub w maju - kiedy będzie już po świętach wielkanocnych.

Dzisiaj chciałabym krótko Wam pokazać stołeczek, który zrobiłam dla mojej mamy na gwiazdkę. Stołek jest wykonany techniką serwetkową- wycinanką. Zdjęcie zrobione pośpiechem już w domu obdarowanej.

Moja mama zażyczyła sobie muszelki. Dobrze, że ją zapytałam, co ma być na stołku, bo planowałam zupełnie coś innego.Zdziwiłam się, gdy powiedziała mi, że chciałaby muszle.

Więc zgodnie z jej zamówieniem, stołek jest w muszle.

stołek decoupage, technika serwetkowa

 

środa, 29 września 2010

Pokazuję dzisiaj trzy duże prace mojej kursantki, Eli Niedaszkowskiej, która zajmuje się odnawianiem mebli. Zdjęcia są przysłane komórką, więc wybaczcie za ich jakość.

Meble są jednak bardzo fajne.

Ostatnio od różnych osób spotkałam się kilka razy ze stwierdzeniem, że róże, kwiatki  i aniołki to tematy oklepane i każda początkująca decoupażystka mająca takie na swoim koncie, powinna przejść w toku swojego rozwoju przemianę i zająć się czymś ambitniejszym.

Nie bardzo to rozumiem, bo uważam, że o gustach co do wzorów się nie dyskutuje, każdemu podoba się coś innego i śmieszy mnie takie podejście, jakoby wzorki ornamentowych serwetek miały wyższość nad aniołkowymi, a może zagranicznymi wydrukami z ze starych reklam, naklejonymi na solniczki?

Dlatego dzisiaj pokazuję prace Eli z różyczkami, aby pokazać, że nie o to chodzi. Można naklejać różyczki, aniołki, co się komu podoba i nie ma się czego wstydzić, gdy praca jest dobrze wykonana i dobrej jakości.

Pozdrawiam wszystkich, którzy lubią kwiatki i aniołki!

skrzynia decoupage - meble

jak ozdobić meble decoupage

Szafa przed metamorfozą:

decoupage na meblach gdzie

i PO:

meble przecierki

czwartek, 02 września 2010

Czasami dostaję fajne zdjęcia z pracami moich znajomych, ale niestety z braku czasu niektóre tylko doczekują finalnego pokazu na blogu. Dzisiaj chciałabym pokazać kilka ciekawych prac Tereski Mróz, którą jednocześnie pozdrawiam!

Najbardziej podoba mi się komplet z komodą i komódką, mimo iż nie ma na nim decoupage, to mebel zasługuje na uwagę. Zdaję sobie sprawę ile musiała się napracować, bo komoda jest naprawdę duża, a wycieniowane brzegi bardzo fajnie wyszły. Zresztą zobaczcie:

Malowanie dekoracyjne mebli

malowane meble - praca z szablonami

jak ozdobić meble

Meble decoupage i ręcznie malowane

Poniżej jeszcze ciekawie ozdobiona drabinko-stołek

jak zrobić decoupage na meblu

decoupage na drabince - MEble decupage

I jeszcze kilka jej prac:

segregator - jak ozdobić

skrzynia na listy i papiery decoupage

puszki i słoiki decoupage

decoupage na nietypowych powierzniach

 

Gwoli przypomnienia: W najbliższą sobotę odbędą się warsztaty krok po kroku "Małe formy meblowe"©, są jeszcze trzy miejsca więc osoby, które jeszcze się nie zgłosiły, a chciałyby wziąć udział w kursie zapraszam. Z uwagi na okres świąteczny kurs będzie powtórzony jeszcze tylko raz w tym roku.

W niedzielę natomiast odbędzie się kurs Ikony i złocenia i on nie będzie do końca roku powtórzony.

piątek, 27 sierpnia 2010

Możecie trochę odetchnąć - dzisiaj nie będzie różyczek.

Taborecik ozdobiony w miniony weekend, pojechał już do właściciela, dla osoby, która kocha Włochy. Zdjęcia zrobione na szybko dzisiaj, przedmiot trudny do sfotografowania, bo z każdej strony ma coś ozdobione.

Całość prosta, z domalowaniami, czyli malarskim decoupage

Taboret decoupage, papier ryżowy

meble decoupage

 

prezent decoupage dla pana

 

 

 

czwartek, 29 lipca 2010

Pokazując wcześniej szybę ze stolika niniejszym zaspokajam Waszą ciekawość.

Wyszło mi takie oto "cóś". Wykonany wg. tzw "decoupage odwrotny", czy "decoupage na opak".

Szyba jest na wierzchu, więc stawiając cosik nic się nie popsuje i nie zniszczy, lakierować też nie trzeba wiele razy, wystarczą dwie warstwy. Motywy wybrałam ze względu na rustykalno-romantyczny charakter pokoiku, czyli klasyczny SHABBY CHIC!

MEBLE DECOUPAGE

Dla tych, co lubią częste zmiany taki decoupage jest fajny. Znudzi Ci się, to szybę pod wodę i można na nowo udekorować z innym motywem!

blat stołu decoupage

Lubię na meblach duże motywy, które pasują wielkością. Często widzę niestety decoupage na meblach ze zbyt małymi kwiatkami, czy obrazkami. Wtedy wszystko staje się jakieś nieproporcjonalne.

DECOUAPGE MEBLE jak wykonać

Już niedługo w poradach pokażę jak sobie radzić z dużymi motywami przy przyklejaniu.

wtorek, 08 grudnia 2009

Zima w pełni, ja jednak pokażę stołeczek z szufladką, który zrobiłam do mojej łazienki we wrześniu. Miał być prosty, postarzony, rustykalny z bejcowanym bielonym dołem. W łazience miały być elementy z fioletem i lawendą, okazało się jednak, że są zbyt rustykalne, a moja łazienka zbyt romantyczna, fiolet za mdły. Stołeczek zatem będzie prezentem dla bardzo miłej osoby :)

lawendowy stołek decoupage

lawendowy stołek rustic

ryczka decouapage

meble rustykalne

 

 
1 , 2
Archiwum
Tagi
napisz do asket
Linki Sponsorowane

Zobacz progam w TV o mnie/Watch TV about mePrzyłącz się na PINTEREST
Follow Me on Pinterest

strona Asket

Linki Sponsorowane